Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.21 16:22

Atsistatydinti raginamas S. Skvernelis to daryti neketina: matyt, kažkam labai baisu

Sauliui Skverneliui paskelbus apie dalyvavimą prezidento rinkimuose viešojoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose pasigirdo raginimų atsistatydinti iš premjero posto. Vyriausybės vadovas to neketina daryti ir skelbia, kad per rinkimų kampaniją ims atostogų.

„Matyt, kažkam labai baisu, kad aš nusprendžiau dalyvauti, bet nieko nepadarysi, [...] mūsų Konstitucijos garantuojama kiekvienam asmeniui pareigūnui dalyvauti įvairiuose rinkimuose“, – sako S. Skvernelis.

Konstitucinės teisės profesorius Vytautas Sinkevičius sako, kad įstatymai nereikalauja, jog kandidatuodamas į prezidentus ministras pirmininkas atsistatydintų.

„Nei Konstitucija, nei įstatymai neįpareigoja ministro pirmininko, kuris nutarė kandidatuoti į prezidentus, atsistatydinti. Bet iš Konstitucijos kyla vienas labai svarbus reikalavimas – ministras pirmininkas negali naudoti jo pareigų teikiamų galimybių rinkiminėje kampanijoje, kitaip tariant, jis negali naudoti administracinio resurso, nes atsidurtų palankesnėje padėtyje negu kiti kandidatai.

Bet tai turi stebėti Vyriausioji rinkimų komisija ir užkirsti tam kelią, nes šiurkštus rinkimų įstatymo pažeidimas yra pagrindas pripažinti rinkimus negaliojančiais“, – aiškina jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi