Lietuvoje

2019.01.18 23:52

Aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą dėl „Traidenio“ bendrovėje užkastų atliekų

Po skundų Aplinkos ministerijai apie Alytaus „Traidenio“  bendrovėje užkastas atliekas, Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo tyrimą. Gauta informacija pasitvirtino. Bendrovės vadovas  neneigia, kad prieš 7 metus keli kubai atliekų buvo užkasti, nes įmonė teritorijoje vykdė sausinimo darbus.

Aplinkosaugininkai sunkiasvore technika šią savaitę išrausė Alytaus „Traidenio“ bendrovės, gaminančios nuotekų valymo įrenginius ir talpyklas, teritoriją. Sako turėję informacijos, kad yra ne viena vieta, kur užkasta nepavojingų atliekų. 

Pasak aplinkosaugininkų, neplaninis patikrinimas pradėtas lapkričio pabaigoje gavus skundą apie galimus aplinkosaugos pažeidimus.

„Tai ta prielaida  pasitvirtino. Nuvažiavus, vienoje vietoje pakapsčius gruntą nustatyta, kad yra užkastos nepavojingos gamybinės atliekos. Tyrimais bus teritorija identifikuota. Kuriose vietose buvo galima, mėginiai imami ir žiūrima, kuriose vietose yra tarša atliekomis“, – sakė Aplinkos apsaugos departamento direktorius Vaidas Laukys.

Nuotraukas, kuriose užfiksuotos „Traidenio“ teritorijoje iškastuose grioviuose suverstos gamybinės atliekos, ir filmuotą medžiagą gavo Aplinkos ministerija, kitos institucijos, žiniasklaida. 

„Traidenio“ generalinis direktorius sako, kad nuotraukos darytos 2012 m., kai  bendrovė vykdė žemės sausinimo darbus. Tuomet aplinkosaugininkai buvo nustatę, kad dalis atliekų užversta žemėmis. Kaltininkas rastas – įmonės darbininkas. Jam skirta bauda.

Bendrovės vadovas pripažįsta, kad teritorijos drenažui naudojo antrines nepavojingas žaliavas, pavyzdžiui, stiklo plastiką. Esą teritorijoje sukaupta apie 75 tonas susmulkinto stiklo plastiko – jis ir naudojamas gamybai, ir sandėliuojamas. Laukiama, kada bus baigta Kauno atliekų deginimo fabriko statyba, tuomet jas ir išveš.

Pasak aplinkosaugininkų, kokie pažeidimai padaryti, paaiškės po kelių mėnesių. Reikia  išsiaiškinti užkastų atliekų kiekius ir sudėtį. Tuomet ir  bus galima apskaičiuoti aplinkai padarytą žalą ir spręsti, ko turi būti imamasi aplinkai atkurti. Įmonė turės atlyginti gamtai padarytą žalą ir išvalyti atliekomis užterštą teritoriją.

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės ir Urtės Korsakovaitės reportaže.