Lietuvoje

2019.01.18 09:46

A. Kubilius: premjeras perims dalį G. Nausėdos reitingų prezidento rinkimuose

ELTA2019.01.18 09:46

Seimo narys, konservatorius Andrius Kubilius sako, kad premjeras Saulius Skvernelis, paskelbęs savo siekį tapti prezidentu, pakeis dabartinius reitingų rezultatus. Pasak jo, premjeras perims dalį visuomenės palaikymo iš ekonomisto Gitanos Nausėdos. 

„Kairesnėje pusėje yra kandidatas (S. Skvernelis – ELTA), natūralu, kad persiskirstys dabartiniai palankumo rodikliai. Labiausiai jie persiskirstys tarp S. Skvernelio ir G. Nausėdos. G. Nausėda turėjo platesnę savo apimtimi rinkėjų ir kai kas iš kairės pusės palankesni jam buvo, tai dabar jie gali būti dvejonėje. Sunku pasakyti kaip ta dvejonė išsispręs“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė konservatorius. 

Kita vertus, pabrėžė jis, kažin ar S. Skvernelis turi reikiamų savybių būti prezidentu. A. Kubilius sako, kad „prezidento įvaizdis ir premjero įvaizdis yra šiek tiek kitokie dalykai“. 

„Ar žmonės tikrai pamatys prezidentą, kurio nori. Intelektualesnį, išsilavinusį, gebantį bendrauti su kitų šalių vadovais, galintį su jais kalbėtis, ne tik anglų ar kita kalba, bet ir dalykiškumo bendrauti temomis, kurios tokiu lygiu yra kalbamos. Tiek apie ES santykius, geopolitiką bei globalius dalykus – šioje vietoje aš lig šiolei jo (S. Skvernelio – ELTA) nemačiau. Reikia ne tik apie estakadas kalbėti, estakados yra svarbu, bet tai yra tas darbas, kurį daro konkretus premjeras bei ministras, man atrodo, kad prezidentas yra šiek tiek kitokia figūra“, – teigė A. Kubilius. 

Ketvirtadienį Rusnėje viešėjęs premjeras S. Skvernelis paskelbė apie savo dalyvavimą Lietuvos prezidento rinkimuose.

„Dirbau visą laiką valstybei, jai prisiekęs tą ir toliau darysiu. Ir nesirinksiu lengvesnio kelio, ir tą galiu pasakyti – dalyvausiu rinkimuose“, – Rusnėje paklaustas, ar dalyvaus prezidento rinkimuose, atsakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, jo vadovaujama vyriausybė dirbo nuosekliai, todėl, skirtingai nei kiti kandidatai į prezidentus, jis gali žmonėms parodyti realius rezultatus, o ne svaidytis pažadais.

Iki šiol apie kandidatavimą yra paskelbę Naglis Puteikis, Ingrida Šimonytė, Petras Auštrevičius, Arvydas Juozaitis, Aušra Maldeikienė, Valentinas Mazuronis bei Gitanas Nausėda.

Praėjusį penktadienį 40 iš 56 Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) skyrių pranešė kandidatu į prezidentus siūlantys būtent premjerą S. Skvernelį.

Oficialiai LVŽS savo kandidatą į prezidentus tvirtins per partijos suvažiavimą, kuris vyks sausio 26 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.