Lietuvoje

2019.01.17 16:20

A. Monkevičius keis mokytojų algų modelį ir sieks didinti pamokos įkainį

ELTA2019.01.17 16:20

Naujasis švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad mokytojų etatinis apmokėjimas buvo įvestas skubotai, dabartinis modelis bus taisomas. Šį klausimą A. Monkevičius penktadienį ketina aptarti su laikinai ministerijai vadovavusiu susisiekimo ministru Roku Masiuliu.

A. Monkevičius teigiamai vertina patį etatinį mokytojų atlyginimų mokėjimo principą. Tokia sistema esą sėkmingai veikia daugelyje užsienio šalių, padeda skaidriai ir aiškiai apmokėti mokytojams už visus darbus. Tačiau dabar Lietuvoje galiojantis modelis yra taisytinas, būtina peržiūrėti proporcijas.

„Labai svarbu, kokia šio modelio struktūra, kokie komponentai, kaip ten tos valandos sukomponuoja etatą. Ir kaip tai yra realizuojama, kaip mokytojas tokiu atveju jaučiasi saugus, kaip tai vadybiškai reikia išspręsti. Ir finansai čia, aišku, yra svarbūs. Aš tik antra diena kaip dirbu, bet rytoj susitiksiu su ministru Roku Masiuliu. Jis tą užsimezgusį mazgą kažkokiu būdu išnarpliojo, ir reikalai pajudėjo, matyt, yra aptarti tam tikri dalykai, ką reikėtų tame modelyje koreguoti“, – TV3 televizijai ketvirtadienį sakė A. Monkevičius.

Ministro manymu, šiuo metu nepagrįstai mažu įkainiu įvertintas pamokos vedimas. Tai esą būtina pakeisti: „Labiau reikia orientuotis į pamokos vertę. Šiaip pamokos vertė turi būti aiški ir auganti, nes būtent ten pasireiškia mokytojo potencialas, meistriškumas, ten daug perduodama vaikams žinių, savybių. Pamokos įkainis dabar yra nedidelis, ir jis nė kiek nepakito. Įkainį reikėtų pasižiūrėti ir padidinti. Pagrindinė vertė yra ir visada buvo tiesioginis kontaktas su vaikais.“

A. Monkevičiaus manymu, etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelis buvo įvestas labai skubotai, todėl neišvengta klaidų. Paprastai esą tokie eksperimentai išbandomi tam tikrose atrinktose mokyklose, įsitikinama, kaip veikia, jei reikia, koreguojama ir tik tada įdiegiama šalies mastu.

Praėjusį rudenį dėl nepasitenkinimo etatinio darbo apmokėjimo modeliu Lietuvą drebino ilgalaikiai pedagogų streikai, kurie švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei kainavo postą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.