Lietuvoje

2019.01.17 15:52

Duotas startas Kauno ir Panevėžio policijos pastatų statyboms: kainuos apie 38 mln. eurų

LRT.lt2019.01.17 15:52

Kaip informuoja Policijos departamentas, ketvirtadienį pasirašytas susitarimas su statybų rangovais dėl Kauno ir Panevėžio policijos pastatų statybų. Pranešama, kad tai kainuos per 38 milijonus eurų.

Pagal projektus Kaune ir Panevėžyje bus pastatyti ir įrengti nauji apskričių policijos komisariatų pastatai bei kita infrastruktūra, iš kurios paminėtinos interesantams skirtos automobilių aikštelės, pilnai tenkinančios lankytojų poreikius.

Abiejų projektų partnerystės sutarties laikotarpis – 15 metų. Projektavimas ir statyba truks trejus metus, paslaugų teikimas – 12 metų. Planuojama, kad Kauno ir Panevėžio gyventojams bei policijos darbuotojams naujos patalpos bus atidarytos 2021 m. pabaigoje – 2022 m. pradžioje.

Kaune (Radvilėnų pl. 1) planuojama pastatyti naują apie 6400 kv. metrų apskrities VPK administracinį pastatą su ūkiniu pastatu, Panevėžyje (Beržų g. 46) – apie 9200 kv. metrų apskrities VPK administracinį pastatą su areštine.

Kauno apskr. VPK projektą įgyvendins UAB „Merko statyba“ ir jos įsteigta dukterinė bendrovė „VPSP 2“. Už infrastruktūros sukūrimą, jos priežiūrą ir paslaugų teikimą per visą sutarties laikotarpį privačiam subjektui bus sumokėta 17,2 mln. eurų grynąja dabartine verte (su PVM). Į naują pastatą planuojama perkelti 3 policijos komisariatus, dalį administravimo padalinių, kriminalistinių tyrimų padalinį ir kt.

Panevėžio apskr. VPK projektą įgyvendins „Darnu Group“ bendrovių holdingui priklausanti UAB „Salvinta“ ir jos įsteigta dukterinė bendrovė „PPP projektas 1“. Privačiam partneriui už infrastruktūros sukūrimą, jos priežiūrą ir paslaugų teikimą per visą sutarties laikotarpį bus sumokėta 21,1 mln. eurų grynąja dabartine verte (su PVM).

Panevėžyje bus suprojektuotas ir pastatytas apskrities VPK administracinis pastatas su areštine, garažu ir automobilių saugojimo aikštele, todėl nurodytu adresu gyventojams bus teikiamos visos policijos paslaugos.

Šiuo metu Kauno apskr. VPK veiklą vykdo dvidešimtyje pastatų, kurių bendras plotas 22,7 tūkst. kv. metrų, iš kurių dalis yra nuomojama. Panevėžio apskr.

VPK veiklą vykdo keturiuose atskiruose pastatuose, kurių bendras plotas 16 tūkst. kv. metrų, iš kurių dalis nuomojama. Preliminariais skaičiavimais, įgyvendinus projektus, metinės veiklos išlaidos Kauno apskr. VPK būtų beveik 200 tūkst. eurų mažesnės, Panevėžio apskr. VPK – beveik 290 tūkst. eurų mažesnės.

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos jau turi patirties vykdant viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą.

2015 m. pabaigoje pasirašyta partnerystės sutartis, pagal kurią privatus partneris įsipareigojo pastatyti Vilniuje naują miesto 1-ojo policijos komisariato pastatą P. Vileišio gatvėje ir areštinę Birželio 23-iosios gatvėje bei penkiolika metų juos prižiūrėti. Vilniaus komisariatas ir areštinė pradės veikti nuo šių metų birželio mėnesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.