Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.17 13:15

A. Širinskienė po LRT tyrimo VRK klausia, kas gali aukoti partijoms rinkimų metu

LRT.lt 2019.01.17 13:15

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Seimo narė Agnė Širinskienė, reaguodama į LRT tyrimą, kuriame paskelbta apie užsienio verslininkų galimą paramą „valstiečiams“, kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydama visuomenei pateikti informaciją apie tai, kokie subjektai ir kokioms aplinkybėms esant gali teisėtai paaukoti partijai rinkimų laikotarpiu.

„Pastarosiomis dienomis skleidžiama daug prieštaringos informacijos apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai aukojusių asmenų neva padarytus nusižengimus rinkimų finansavimo tvarkai, kuriais  bandoma sudaryti įspūdį, kad teisėti veiksmai, kuriais paremiama partija, dėl vienų ar kitų priežasčių nėra leistini.

Ne Seimo nariai iš opozicinių frakcijų, ne pavieniai žurnalistai ar kiti subjektai, o būtent VRK yra ta institucija, kurią įstatymas įpareigoja garantuoti vienodą rinkimų įstatymų taikymą visoje Lietuvos teritorijoje, taip pat VRK kontroliuoja rinkimų kampanijų finansavimą. Dėl to savo kreipimesi prašiau VRK viešai visuomenei pateikti informaciją, kokie asmenys ir kokiomis sumomis, kokioms sąlygoms esant gali teisėtai aukoti politinei partijai“, – pranešime žiniasklaidai teigia Seimo narė A. Širinskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi