Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.16 13:54

Pasitikrinkite, ar patekote: paskelbti 2019 m. šauktinių sąrašai

Krašto apsaugos ministerija (KAM) trečiadienį paskelbė šauktinių sąrašus, į kuriuos pateko 31 068 jaunuoliai iš 78 tūkst. potencialių karo prievolininkų, kuriems 19–26 metų. 

Šauktinių sąrašą rasite čia.

Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose šaukiami 3827 karo prievolininkai. Prie kiekvienos pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu.

Neatmetama, kad šiais metais daugiau jaunimo teks pašaukti priverstinai. Pernai buvo pašaukti 3640 karo prievolininkų, šiemet devynių mėnesių karo tarnybai bus pašaukti 3827 karo prievolininkai. 2015 ir 2016 metais savanorių visiškai pakako, 2017 metais į tarnybą priverstinai teko pašaukti 53 jaunuolius, pernai – jau 140.

„Didžiausia priežastis, kodėl auga priverstinai šaukiamų skaičius, yra tas, kad bendrai didiname šauktinių skaičių“, – praėjusią savaitę sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Jis vylėsi, kad šiemet savanorių bus ne mažiau, nei ankstesniais metais – apie 3 tūkst. Sąraše atsidūrusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta internete adresu www.karys.lt.

Ją taip pat bus galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius. Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi