Lietuvoje

2019.01.16 11:59

Į komą patekusio kūdikio tėvas nebus suimtas

lrytas.lt 2019.01.16 11:59

Pirmadienį į Vilniaus ligoninę buvo atvežta 4 mėnesių komos ištikta mergaitė. Dėl galimo vaiko sukrėtimo į areštinę buvo uždarytas jos tėvas. Trečiadienį buvo nuspręsta, kad kūdikio tėvas nebus suimtas.

Kaip trečiadienį naujienų portalą lrytas.lt informavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė,  įvertinus surinktus faktinius duomenis, tėvas buvo paleistas, jam skirtos kitos trys kardomosios priemonės – pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas, ir įsipareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. 

Antradienį Policijos departamentas informavo, kad pirmadienį, apie 11 val. į Vilniaus ligoninę iš Buivydiškių gatvėje esančių namų pristatyta pernai gimusi mergaitė, patyrusi komą ir supurtyto vaiko sindromą. Į areštinę buvo uždarytas mergaitės tėvas (gim. 1993 m.).

Kaip naujienų portalą lrytas.lt informavo Vilniaus apskrities VPK, dėl įvykio 6-ame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vėliau byla buvo perduota į Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal LR BK 138 str. 2 d. 1 p. (Nesunkus mažamečio sveikatos sutrikdymas).

Paaiškėjo, kad abu kūdikio tėvai buvo gydomi nuo priklausomybių. Areštinėje atsidūręs mergaitės tėvas buvo gydomas metadonu. Vyras jau buvo patekęs į teisėsaugos akiratį dėl smurto prieš komos būsenos ištikto kūdikio motiną.