Lietuvoje

2019.01.17 15:18

Velionis verslininkas, mecenatas S. Karosas bus laidojamas Menininkų kalnelyje

lrytas.lt2019.01.17 15:18

Naktį iš antradienio į trečiadienį užgeso vieno turtingiausių Lietuvos žmonių Sauliaus Karoso (60 m.) gyvybė. Verslininkas pralaimėjo kovą su vėžiu. Laidotuvės vyks šeštadienį Vilniaus Antakalnio kapinėse Menininkų kalnelyje

Šveicarijoje, Ženevoje, gyvenantis verslininkas pavasarį atšventė savo 60-metį. Šia proga kovo pabaigoje Štutgarte pristatė įspūdingą savo antikvarinių automobilių kolekciją, o balandžio 22-ąją, tikrąjį gimtadienį, paminėjo netoli Vilniaus įkurtoje įspūdingoje sodyboje su savo motina ir keliais artimiausiais draugais.

Tarp S. Karoso verslų – energetikos transportavimas visame pasaulyje. Lietuvoje pagrindinis jo verslas – „Medicinos bankas“, grožio terapijos ir chirurgijos klinika „Sugihara“, „Sugihara PRO“, odontologijos klinika „Denticija“, Medicinos diagnostikos ir gydymo centras.

S. Karosas taip pat kūrė nekilnojamojo turto verslus Lietuvoje, Juodkalnijoje, Ukrainoje, Šveicarijoje.

Verslininkas S. Karosas – buvusio garsaus kompozitoriaus ir dirigento Juozo Karoso anūkas, vaikystėje lankęs M. K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijono klasę. Nors muzikologo Algirdo Karoso ir pianistės B. Karosienės sūnus Saulius turėjo duomenų tapti pianistu, tėvai leido jam rinktis.  S. Karosas jaunystėje pasirinko inžinerijos studijas, tačiau neliko abejingas ir muzikai. Prieš 20 metų verslininkas įkūrė savo vardu pavadintą fondą, remiantį jaunus muzikus

„Norint paremti kultūrą, nereikia būti milijonieriumi. Labiausiai reikia supratimo ir noro. Šiandien, kai žavimės Mūzos Rubackytės skambinimu ar Eglės Špokaitės šokiu, pagalvokime: kuo užaugę grožėsis mūsų vaikai? Ar dar iškils Lietuvoje tokio lygio žvaigždžių? Jeigu menininkų rengimo sistema žlugs, ją sukurti iš naujo reikės milžiniškų pastangų, investicijų ir laiko. Kviečiu visus pagalvoti apie Lietuvos kultūros rytojų ir prisidėti prie mūsų veiklos“, – tuomet kalbėjo S. Karosas.

S. Karosas bus pašarvotas Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje. Atsisveikinimas su velioniu vyks penktadienį, sausio 18 d., nuo 15 iki 20:30 valandos ir šeštadienį, sausio 19 d., nuo 10 iki 13 valandos.

Penktadienį, sausio 18 d., 19 val. bus aukojamos mišios už velionį.

Karstas išnešamas šeštadienį, sausio 19 d., 13 val.

Laidotuvės vyks Vilniaus Antakalnio kapinėse Menininkų kalnelyje, praneša Lietuvos muzikų sąjunga.

Artimieji prašo lankytojų rinktis baltus žiedus vietoj tradicinių vainikų, o lėšas, numatytas atsisveikinimui, aukoti S. Karoso labdaros ir paramos fondui, kad būtų tęsiami velionio darbai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.