Lietuvoje

2019.01.15 16:18

V. Pranckietis kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl A. Skardžiaus dovanos A. Širinskienei

ELTA2019.01.15 16:18

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad būtų įvertintas Seimo nario elgesys, kai penktadienį posėdyje valdančiajai koalicijai priklausantis socialdarbietis Artūras Skardžius atsinešė šaudyklose naudojamą kulkų suvarpytą taikinį su užrašu „Gabrielius“ ir įteikė kaip „dovaną“ Seimo narei Agnei Širinskienei. 

Minėtą „dovaną“ jis parodė ir kitiems Seimo nariams, tarp jų – ir Seimo pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei ir Seimo „valstiečių“ frakcijos seniūnui Ramūnui Karbauskiui.

LRT.lt primena, kad „šiek tiek užribiniu humoru“ koalicijos partnerio „socialdarbiečio“ Artūro Skardžiaus Agnei Širinskienei dovanotą lape suvarpytą „Gabrielių“ pavadinęs R. Karbauskis, pasirodo, pats iš jo juokėsi.

Tai buvo užfiksuota LRT fotografų ir žurnalistų, paskelbta visuomenės informavimo priemonėse, sukėlė neigiamą visuomenės reakciją ir metė šešėlį visam Seimui. 

Pagal Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatas, valstybės politikas viešajame gyvenime turi laikytis žmogaus teisių ir laisvių ir jas užtikrinti, vadovautis Lietuvos Respublikos Konstitucija ir teise, didinti pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis, turi elgtis deramai pagal einamas pareigas, vengti situacijų, kai politiko elgesys kenktų jo ar institucijos, kurioje jis eina pareigas, reputacijai ir autoritetui, vengti nesąžiningų pranašumo siekimo būdų.

Atsižvelgdamas į tai ir vadovaudamasis Seimo statutu bei Valstybės politikų elgesio kodeksu, Seimo pirmininkas paprašė įvertinti Seimo nario A. Skardžiaus elgesį. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt