Lietuvoje

2019.01.15 13:47

Vilniuje supurtytą 4 mėnesių kūdikį ištiko koma: vaiko teisės pavojaus neįžvelgė

lrytas.lt2019.01.15 13:47

Pirmadienį į sostinės Santariškėse esančią Vaikų ligoninę atgabentas komos ištiktas 4 mėnesių kūdikis.

Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 11 val. į ligoninę iš Buivydiškių gatvėje esančių namų pristatyta pernai gimusi mergaitė, patyrusi komą ir supurtyto vaiko sindromą. 1993 metais gimęs mergaitės tėvas uždarytas į areštinę.

Dėl įvykio 6-ame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.  Vėliau byla buvo perduota į Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal LR BK 138 str. 2 d. 1 p. (nesunkus mažamečio sveikatos sutrikdymas).

Antradienį 4 mėnesių amžiaus mergaitės, gydomos Santaros klinikose, reanimacijoje, būklė tebėra sunki.

Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Sandra Vrublevskienė atskleidė, kad abu mergaitės tėvai turėjo problemų su priklausomybėmis, bet tarnybos grėsmės vaikui neįžvelgė.

„Šeima Vaiko teisių apsaugos tarnybai yra žinoma nuo 2018 m. rugpjūčio mėnesio. Žinoma tai, kad tėvai gydėsi nuo priklausomybių. Motina gydėsi, todėl galėjo rūpintis vaiku.

Matyt, vaikas buvo prižiūrėtas. Informacijos, kad vaikui būtų kilusi grėsmė, neturime“, – sakė vaiko teisių atstovė.

4 mėnesių mergaitė yra vienintelis vaikas šeimoje. Informacijos, kad vyras anksčiau buvo smurtavęs prieš moterį, S.Vrublevskienė negalėjo patvirtinti.

Kas laukia mažylės, jei ji išgyvens?

„Bus atnaujintas atvejo vadybos posėdis, bus nagrinėjama situacija šeimoje“, – sakė S. Vrublevskienė ir išreiškė viltį, kad kūdikis pasveiks.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.