Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.15 12:29

V. Gapšiui – blogos žinios iš tesimo salės

LRT.lt 2019.01.15 12:29

Antradienį Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Vytauto Gapšio gynėjo advokato skundą, kuriuo prašoma panaikinti kaltinamajam V. Gapšiui taikomą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti iš šalies, sakoma pranešime spaudai.

Advokatas skunde nurodė, kad kaltinamasis nepažeidė jam taikomos kardomosios priemonės sąlygų, davė parodymus, nėra pagrindo manyti, kad jis ateityje galėtų palaikyti ryšius su asmenimis, su kuriais jam šiuo metu neleidžiama bendrauti, be to, skunde nurodo, kad visi reikšmingi duomenys byloje jau surinkti, o Vilniaus apygardos teismo sprendimas atmesti prašymą yra priimtas nemotyvuotai.

Lietuvos apeliacinio teismas nenustatė pagrindo keisti ar naikinti apygardos teismo priimtos nutarties, todėl kaltinamojo gynėjo skundą atmetė.

Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad tolesnis kardomosios priemonės taikymas kaltinamajam yra pagrįstas būtinybe užtikrinti netrukdomą bylos nagrinėjimą, ir padarė išvadą, kad rašytinis pasižadėjimas neišvykti buvo paliktas galioti pagrįstai.

Teisėjų kolegija pažymi, kad byla yra didelės apimties, sudėtinga, teismo posėdžiai numatyti iki 2019 m. birželio 21 d., dar neatlikta daug įrodymų tyrimo veiksmų.

„Byloje būtina užtikrinti, kad dar neapklaustiems ir su tiriamomis nusikalstamomis veikomis susijusiems asmenims nebūtų daromas neteisėtas poveikis ar būtų kitaip trukdoma nagrinėti bylą,“ – konstatavo Lietuvos apeliacinis teismas.

Primename, kad Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje V. Gapšys kaltinamas kelių sunkių korupcinio pobūdžio nusikaltimų padarymu. Toje pačioje byloje kaltinimai pareikšti Raimondui Kurlianskiui, Eligijui Masiuliui, Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui, koncernui „MG Baltic“, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi