Lietuvoje

2019.01.15 15:10

Seime prisiekė naujasis švietimo ministras A. Monkevičius

ELTA 2019.01.15 15:10

Prezidentė Dalia Grybauskaite antradienį susitiko su premjero Sauliaus Skvernelio pateiktu kandidatu į švietimo, mokslo ir sporto ministrus Algirdu Monkevičiumi. Po susitikimo prezidentūroje pranešta, kad šalies vadovė pasirašė dekretą dėl A. Monkevičiaus skyrimo ministru.

A. Monkevičius švietimo sektoriui vadovaus jau ketvirtąjį kartą. 

Antradienį popiet naujasis ministras prisaikdintas pratęstos Seimo rudens sesijos posėdyje.

E. Blaževič/LRT nuotr. ELTA primena, kad S. Skvernelis į šiuo metu laisvas švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas praeitą savaitę pasiūlė Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektoriaus A. Monkevičiaus kandidatūrą.  A. Monkevičius anksčiau yra ėjęs švietimo ir mokslo ministro pareigas Rolando Pakso (2000-2001), Algirdo Brazausko (2001-2004) ir Gedimino Kirkilo (2006-2008 m.) vadovautose Vyriausybėse. 

Tai, kad valdantieji Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovu siūlo jau tris kartus šias pareigas anksčiau ėjusį Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorių A. Monkevičių, paneigia „valstiečių“ kurtą mitą, kad pastaruosius kelis dešimtmečius Lietuvoje nebuvo nieko daroma, antradienį teigė prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė. 

Iš vienos pusės tai rodo gerą (A. Monkevičiaus. – ELTA) sistemos išmanymą, iš kitos pusės, savotiškai paneigia valdančiųjų tam tikrą mitą, kuris buvo kuriamas, kad per dvidešimt kelerius metus Lietuvoje nieko efektyvaus nebuvo daroma, niekur nevyko būtinos reformos. Jeigu yra žmogus pasitelkiamas jau iš ankstesnių vyriausybių, tai reiškia, kad yra ir pripažinimas, jog per tuos buvusių valdžių laikotarpius tikrai buvo daroma kažkas gerai“, – antradienį „Žinių radijui“ kalbėjo M. Lingė. 

Pasak jo, prezidentė Dalia Grybauskaitė dar nėra apsisprendusi, ar skirs A. Monkevičių ŠMSM vadovu. M. Lingės teigimu, sprendimą prezidentė deklaruos po to, kai antradienį susitiks su premjero Sauliaus Skvernelio siūlomu kandidatu.