Lietuvoje

2019.01.15 14:30

K. Vizbaras: lietuviams reikia atsikratyti vergo mentaliteto

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.15 14:30

Verslininkas, aukštųjų technologijų kūrėjas Kristijonas Vizbaras sako, kad lietuviai vis dar kenčia nuo vergo mentaliteto, kai stengiamasi atrasti daugiau blogų, o ne teigiamų dalykų, nesidžiaugiama savo laimėjimais, bet vis prisimenamos nesėkmės.

„Reikia atsikratyti to vadinamojo vergo mentaliteto, žiūrėti į tai, kas gerai padaryta, o ne blogai. Tikiuosi, kad tai yra išaugama“, – sako verslininkas.

Jis sako, kad būtent dėl nepasitikėjimo savimi, nepilnavertiškumo komplekso, politikai, pagauti populizmo bangos, pradeda skleisti visokias žinias, kad reikia keisti Lietuvos Konstituciją. Būtent todėl verslininkas atsargiai žiūri į dvigubos pilietybės klausimą.

Taip galima labai stipriai prisižaisti, tai – valstybės pamatas ir reikia labai gerai pasverti, ar to iš viso reikia, nes gali atsirasti nenumatytų grėsmių. Taip mes galime savo pilietybę devalvuoti“, – LRT TELEVIZIJAI pašnekovas.

Jis sako, kad sutinka su profesoriaus Vytauto Sinkevičiaus nuomone, kad kol kas dvigubos pilietybės klausimas nėra išdiskutuotas ir sukelia daug klausimų, tokių kaip karinė tarnyba, ar dalyvavimas šalies valdymo procesuose.

„Kyla klausimas, ar gyvendami Lietuvoje mes būsime vairuotojai, ar sėdėsime tiesiog galinėje sėdynėje? Iškyla visokių grėsmių. Aš nenorėčiau, kad už mane būtų sprendžiama, kur mes einame“, – teigia K. Vizbaras.

Plačiau apie tai – vaizdo įraše

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.