Lietuvoje

2019.01.15 09:35

VRM: seniūnijos savivaldybėse turėtų būti steigiamos savivaldybių tarybų iniciatyva

BNS2019.01.15 09:35

Seniūnijos savivaldybėse gali būti steigiamos tik pačių savivaldybių tarybų iniciatyva – taip Vidaus reikalų ministerija (VRM) vertina Seime svarstomą iniciatyvą įpareigoti savivaldybes savo teritorijose steigti seniūnijas.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios“, šiuo metu iš 60 savivaldybių seniūnijų nėra įsteigusios penkios – Klaipėdos, Panevėžio ir Alytaus miestų bei Visagino ir Neringos savivaldybės.

Seimas po pateikimo pritarė konservatoriaus Algio Strelčiūno pasiūlytoms Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, kuriose numatoma įpareigoti savivaldybes savo teritorijose įsteigti seniūnijas. Šiuo metu Vietos savivaldos įstatyme nustatyta, jog savivaldybėje gali būti steigiamos seniūnijos, tad to daryti neprivaloma.

Kaip „Lietuvos žinioms“ teigė vidaus reikalų viceministras Darius Urbonas, Europos vietos savivaldos chartijos garantuoja savivaldai teisę pačiai nusistatyti administracijos struktūrą. 

„Steigti seniūnijas ar jų nesteigti yra išimtinė savivaldybės tarybos teisė, taip pat – nustatyti seniūnijų ribas, spręsti, kokias funkcijas jos atliks. Todėl siūlomas teisinis reglamentavimas gali prieštarauti Konstitucijoje įtvirtintam savivaldybių savarankiškumo ir veiklos laisvės principui“, – tvirtino D. Urbonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt