Lietuvoje

2019.01.15 07:48

Rinkimai: tarp kandidatų Vilniuje – TV žvaigždės, vietnamietis ir „vyriausioji Lietuvos ragana“

Ugnius Antanavičius, 15min.lt2019.01.15 07:48

Per šių metų kovą vyksiančius savivaldos rinkimus vilniečiai galės rinktis iš ypač margo sąrašo. Į savivaldybės tarybą patekti bandys ne viena Lietuvos sporto, kultūros ar pramogų pasaulio garsenybė. Sąrašuose galima rasti ir tokių įdomių pavardžių kaip Adomo Mickevičiaus proanūkio.

Portalas 15min sudaro galimybę susipažinti su įdomiausiais ir geriausiai žinomais politikos pasaulio naujokais, kurie šiemet bandys patekti į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą. Informacija parengta remiantis puslapiu rinkejopuslapis.lt, kur galima rasti visų savivaldybių kandidatų sąrašus.

A. Valinskas, bet ne tas

Lietuvos liberalų sąjungos sąraše sutikti galima Viliutę Lobačiuvienę, žinomą liaudies medicinos ir alternatyvių gydymo būdų propaguotoją, Alternatyviosios medicinos centro įkūrėją. V. Lobačiuvienė pramogų žiniasklaidoje dažnai yra skambiai tituluojama „vyriausiąja Lietuvos ragana“.

Su Lietuvos centro partija į Vilniaus savivaldybės tarybą tikisi patekti ne tik TV laidų vedėjas Kristupas Krivickas, 2016 m. jau bandęs patekti į Seimą, bet ir jo žmona Jurgita Krivickienė, kadaise išgarsėjusi kaip realybės šou „Baras“ dalyvė.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąraše įrašytas buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, generolas Valdas Tutkus. Tiesa, 2004–2009 m. kariuomenės vadu buvusio V. Tutkaus pavardė pastaruoju metu skamba ir neigiamame kontekste – jis 2018 m. balandį jau antrą kartą buvo sulaikytas neblaivus prie vairo.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąraše galima sutikti... Arūną Valinską. Tiesa, tai nėra tas populiarusis TV laidų vedėjas. TS-LKD sąraše esantis A. Valinskas – jo sūnus.

„Jaunosios Lietuvos“ sąraše įrašytas yra Kauno politiko Stanislovo Buškevičiaus sūnus Stasys Buškevičius, socialdemokratų sąraše – buvusio krašto apsaugos ministro Juozo Oleko sūnus Juozas Olekas, o „Tvarkos ir teisingumo“ sąraše – buvusio Vilniaus mero Juozo Imbraso sūnus Gediminas Imbrasas.

Kandidatuos olimpinė čempionė ir garsus komentatorius

Dar daugiau įdomių kandidatų galima rasti panagrinėjus į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą patekti sieksiančių visuomeninių komitetų, kurių šiemet – net aštuoni, sąrašus.

Štai visuomeninio judėjimo „Gedimino miestas“, kurį veda buvęs europarlamentaras ir Kovo 11-osios akto signataras Arūnas Degutis, sąraše galima rasti eksparlamentarą, buvusį žurnalo „Ekstra“ ir laikraščio „Lietuvos žinios“ vyriausiąjį redaktorių Valdą Vasiliauską.

Anksčiau jis minėjo, kad su šiuo judėjimu į tarybą kandidatuos ir lenktynininkas Stasys Brundza, tačiau kol kas tarp užsiregistravusių kandidatų jo nėra.

Taip pat šiame sąraše – legendinis futbolininkas ir futbolo treneris Benjaminas Zelkevičius, garsus aktorius ir muzikantas Kostas Smoriginas, paveldosaugininkė ir restauratorė Gražina Drėmaitė, iš Etiopijos atvykusi verslininkė Eskedar Maštavičienė.

E. Maštavičienė, BNS nuotr.

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus suburto rinkimų komiteto „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ sąraše – aktorė, atlikėja ir TV laidų vedėja Donalda Meiželytė, motociklininkas, Dakaro ralio dalyvis Balys Bardauskas, TV laidų prodiuseris ir buvęs „TV pagalbos“ vedėjas Gediminas Jaunius, „Lietuvos šokių dešimtuko“ dalyvis Vaidas Kukarėnas, renginių organizatorius Alkas Paltarokas.

Rinkimų komiteto „Bendruomeniškas Vilnius“, į kurį susivienijo miesto bendruomenių atstovai, sąraše galima rasti istoriką ir kultūrologą, buvusį švietimo ministrą Darių Kuolį, aktorių ir atlikėją Gediminą Storpirštį, atlikėją, buvusį „InCulto“ lyderį Jurgį Didžiulį.

Judėjimo „Judėk, Vilniau“, kuris ketina siekti, kad sporto, neformaliojo ugdymo ir laisvalaikio infrastruktūros plėtra taptų strateginiu sostinės prioritetu – itin daug iš sporto pasaulio žinomų žmonių.

Su šiuo judėjimu į savivaldybę tikisi patekti penkiakovininkė, olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, krepšinio treneris Rūtenis Paulauskas, krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis, pasaulio ir Europos čempionatuose triumfavęs penkiakovininkas Justinas Kinderis, futbolo teisėjas Paulius Malžinskas.

Taip pat šio judėjimo sąraše yra atlikėjas Vaidas Baumila.

V. Baumila, BNS nuotr.

Į rinkimus eina užsieniečiai

Lietuvos pilietybę siekianti gauti etiopė E. Maštavičienė nėra vienintelė užsienietė, kandidatuojanti į Vilniaus tarybą. „Socdarbiečių“ sąraše į sostinės tarybą galima rasti vietnamiečio Hung Nguyen The vardą.

„Google“ paieška atskleidžia, kad vietnamietis tokiu vardu yra vietnamiečių restorano „Ha Noi“, esančio Karoliniškėse, direktorius. Tiesa, ar tai tas pats asmuo – nežinia, kandidatų biografijos ir anketos dar neskelbiamos.

Su visuomeniniu sąrašu „Lokys“, į kurį susibūrė daug tautinių mažumų atstovų ir kuris siekia tapti alternatyva Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai, į Vilniaus savivaldybės tarybą patekti bando poeto Adomo Mickevičiaus proanūkis Romanas Alexis Christianas Gorecki-Mickiewiczius.

Šio komiteto sąraše galima rasti ir daugiau neįprastai lietuvio ausiai skambančių pavardžių – Sergio Manuel Alonso Sanchez, Jerry Christophe Meier.

Eina ir buvę ambasadoriai

Kai kurių asmenų, dalyvaujančių rinkimuose, politikos naujokais vadinti niekaip negalima. Tai seni politikos vilkai, tačiau savivaldos lygmens politikoje iki šiol jie nedalyvavo.

Kartu su socialdemokratų partijos sąrašu į Vilniaus tarybą patekti siekia garsus diplomatas, šešerius metus užsienio reikalų ministro pareigas ėjęs, Latvijoje ir Lenkijoje Lietuvos ambasadoriumi buvęs Antanas Valionis.

Taip pat socialdemokratų sąraše galima rasti ir kitą buvusį ambasadorių Petrą Vaitiekūną.

Buvusių Seimo narių sąrašuose esama ir daugiau. Į Lietuvos liberalų sąjungos sąrašą pateko Žilvinas Šilgalis, Algis Čaplikas, sąrašo lyderio A.Zuoko žmona Agnė Zuokienė.

Liberalų sąjūdžio sąraše į Vilniaus miesto savivaldybę kandidatuoja etiketo žinovas, buvęs Seimo narys Arminas Lydeka.

„Darbiečių“ sąraše buvę Seimo nariai – Sergejus Dmitrijevas, Sergejus Ursulas.

Be to, į Darbo partijos sąrašą pateko Jolanta Gaudutienė, kuri 2012 m. su Darbo partija buvo išrinkta į Seimą. Tačiau Seimas ją kartu su dar dviem „darbiečiais“ tuomet iš Darbo partijos sąrašo išbraukė dėl įtariamo balsų pirkimo, atsižvelgęs į Konstitucinio Teismo rekomendaciją.

Kiti buvę Seimo nariai, siekiantys patekti į Vilniaus savivaldybę – „tvarkietis“ Almantas Petkus, „socdarbietis“ Eduardas Šablinskas, su rinkimų komitetu „Vilnius gali“ einantis Raimundas Paliukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.