Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.27 11:57

V. Tamošaitis: misija Afganistane – unikali galimybė patikrinti pasirengimą

ELTA 2013.08.27 11:57

Lietuva, rugpjūčio 25 dieną atsakomybę už saugumą Afganistano Goro provincijoje perdavusi nacionalinėms saugumo pajėgoms, užbaigė daugiau nei aštuonerius metus trukusią pirmąją savo savarankišką tarptautinę misiją – vadovavimą Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG).

Lietuva, rugpjūčio 25 dieną atsakomybę už saugumą Afganistano Goro provincijoje perdavusi nacionalinėms saugumo pajėgoms, užbaigė daugiau nei aštuonerius metus trukusią pirmąją savo savarankišką tarptautinę misiją – vadovavimą Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG).

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tikina, kad savo darbą Lietuvos kariai atliko sėkmingai, o Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko brigados generolas Vilmantas Tamošaitis sako, kad Afganistane patirties įgiję kariai sėkmingai veiktų, net jei pavojus iškiltų mūsų šaliai.

Antradienį Krašto apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje ministras J. Olekas ilgametį Lietuvos karių ir civilių darbą Afganistane įvertino kaip sėkmingą.

„Iš Afganistano žmonių, Afganistano vadovų, tarptautinių pajėgų vadovų ir pačios Goro provincijos sulaukėme didžiulės padėkos. (...) Turiu pasakyti, kad mes įvykdėme tą misiją, pagrindinį tikslą, kurį buvome užsibrėžę, – išlaikėme Goro provinciją viena saugiausių Afganistano provincijų“, – sakė J. Olekas.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas V. Tamošaitis laikėsi panašios nuomonės ir tuo pačiu pabrėžė, kad Lietuvos kariams ši misija buvo visapusiškai naudinga.

„Ši misija buvo unikali galimybė kariuomenei patikrinti savo pasirengimą. Ir patikrinti ne poligonuose, ne mokymo centruose, kur už klaidas rašomi neigiami įvertinimai, o patikrinti realioje misijoje, kur klaidų kaina yra visiškai kita. Buvo unikali proga patikrinti savo ginkluotę, savo įrangą, savo techniką“, – kalbėjo V. Tamošaitis.

Pasak karininko, veikdami savarankiškai ar su sąjungininkais, lietuviai Afganistane įgavo tiek organizacinės, tiek vykdomosios veiklos karinės patirties, todėl yra puikiai pasirengę galimoms karinėms operacijoms.

„Tai, kad mes sugebėjome vykdyti karines užduotis operacijų rajone, rodo, kad mes su sąjungininkais galėtume veikti bet kur, įskaitant Lietuvą, jeigu to reikėtų“, – patikino generolas

Pasak V. Tamošaičio, paskutiniai iššūkiai Afganistane - tai saugus Lietuvos karių išvedimas ir ateities mokomųjų misijų organizavimas.

Kaip ELTA jau skelbė, nuo šiol Goro provincijoje saugumą užtikrins Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos – kariuomenė ir policija.

Atsakomybę už saugumą Goro provincijoje perdavusi Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms, Lietuva planuoja išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją šių metų rudenį.

Goro provincijos atkūrimo grupės misiją Afganistane užbaigsianti septyniolikta Lietuvos karių pamaina yra suformuota Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu, joje taip pat veikė keturios savanorių rinktinės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16