Lietuvoje

2019.01.15 07:05

Antradienį tikimasi kandidato į ministro postą A. Monkevičiaus priesaikos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.15 07:05

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį susitiks su kandidatu į švietimo, mokslo ir sporto ministrus Algirdu Monkevičiumi. Seimo darbotvarkėje po pietų numatytas laikas ir jo priesaikai.

Į Seimo posėdžio preliminarią darbotvarkę įrašytas punktas dėl švietimo, mokslo ir sporto ministro priesaikos, bet dar iki jos turi įvykti pateikto kandidato į ministrus susitikimas su prezidente, be to, valstybės vadovė dar turi pasirašyti dekretą dėl ministro skyrimo.

A. Monkevičius švietimo ir mokslo ministerijai jau yra vadovavęs tris kartus: Rolando Pakso, Algirdo Brazausko bei Gedimino Kirkilo vyriausybėse. Dabar jis eina Mykolo Romerio rektoriaus pareigas.

Kandidato į ministrus nuomone, įgyvendinant aukštojo mokslo bei mokytojų etatinio darbo apmokėjimo reformas buvo per daug skubama ir veikiama centralizuotai.

Į švietimo, mokslo ir sporto ministrus siūlomas A. Monkevičius sako esąs pasiryžęs priimti iššūkį ir tęsti pradėtas reformas.

Švietimo ir mokslo ministro postas laisvas liko po to, kai, užsitęsus mokytojų streikui, atstatydinta Jurgita Petrauskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.