Lietuvoje

2019.01.14 14:15

A. Skardžius: turbūt nebūtų tokio pasipiktinimo, jei vietoje užrašo „Gabrielius“ būtų „Artūras“

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.01.14 14:15

Penktadienį, svarstant LRT įstatymo pataisas, plenarinių posėdžių salėje parlamentarai Artūras Skardžius, Agnė Širinskienė bei Rima Baškienė įamžinti su taikiniu rankose ir šypsenomis veiduose. LRT.lt fotografo darytoje nuotraukoje matyti, kad virš taikinio užrašyta „Gabrielius“. R. Baškienė pirmadienį išplatintame pranešime spaudai paaiškino, kaip atsidūrė nuotraukoje. Po kurio laiko Lietuvos socialdemokratų darbo partija feisbuke išplatino ir A. Skardžiaus atsiprašymą. 

„Apgailestauju, jeigu mano atsineštas į Seimą plakatas-taikinys, kuriame nebuvo konkretaus asmens nuotraukos, kaip bandoma viešojoje erdvėje įteigti, ką nors įžeidė. Su kolege pasijuokėme, kad tai galėtų būti kažkam politinė reklama. 

Tai tebuvo tikras šaudyklose naudojamas taikinys, kuriame pavaizduota figūra, į jus nukreiptu ginklu. Tokio ažiotažo tikrai nesitikėjau. Atsiprašau tų, kuriems toks pokštas atrodo netinkamas. Bet turbūt viešojoje erdvėje nebūtų tokio pasipiktinimo iš opozicijos, jei vietoje užrašo „Gabrielius“ ten būtų užrašas „Artūras“, – rašoma partijos feisbuko paskyroje.

R. Baškienė pranešime sako tiesiog ėjusi pro šalį.

„Sausio 11 d. plenarinio posėdžio metu, grįždama į savo darbo vietą, praėjau pro labai besijuokiančius ir į plakatą žiūrinčius kolegas Agnę Širinskienę ir Artūrą Skardžių. Pažvelgiau – taikinys suvarpytas kulkomis. Nesupratau, kas čia galėtų būti juokingo – daug pataikytų ar nepataikytų šūvių kolegoms kėlė juoką?

Tik vėliau atlenkę viršutinę plakato dalį kolegos parodė užrašą „Gabrielius“. Atsitraukiau nuo jų priblokšta, bet jau užfiksuota žiniasklaidos, kaip stovėjusi šalia ir palietusi šį plakatą. Gailiuosi, kad tuo metu priėjau prie žmonių, kurie taip elgiasi ir tuo džiaugiasi, liūdna, kad tai vyksta Seime, kad, tegul ir asmeniškai, bet tokios „dovanos“ dovanojamos ir priimamos, o ir rodomos kitiems“, – išplatintame pranešime aiškina R. Baškienė. 

Ji siūlė prisiminti Valstybės politiko elgesio kodeksą, kurio pagrindinės nuostatos: pagarba žmogui ir valstybei, teisingumas, sąžiningumas, skaidrumas ir viešumas, nesavanaudiškumas, nešališkumas, pavyzdingumas, atsakomybė ir padorumas.

Pasak Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos, Sausio 12-osios ir 13-osios renginiai neleido jai užmiršti neatsakingo kolegų juoko Seime. „Apie tai diskutavo ir tuo stebėjosi į renginius susirinkę žmonės net ir regionuose – kodėl tokie neatsakingi dalykai vyksta Seime ir dar prieš Sausio 13-ąją? Buvo labai nesmagu, nes pateisinimo tokiam veiksmui – nėra“, – rašo R. Baškienė.

Penktadienį LRT.lt kalbinti A. Širinskienė ir A. Skardžius paaiškino, kad taikinys šmaikšti dovana, išdaiga. A. Skardžius tikino, kad ant plakato užrašytas Gabrieliaus vardas nereiškia Gabrieliaus Landsbergio. 

Pats G. Landsbergis neabejojo, kad plakate vaizduojamas buvo jis. Parlamentaras tikino, kad šeštadienį R. Baškienė nuoširdžiai jo atsiprašė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.