Lietuvoje

2019.01.14 08:56

Sinoptikas įspėja: orai žaibiškai keisis – šlapdribą keis sniegas, bus itin slidu

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.01.14 08:56

Artimiausiomis dienomis orai labai greitai keisis – jau pirmadienį popiet temperatūra pažemės, iškris vis daugiau kritulių, stiprės vėjas. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Pirmadienį orai labai greitai pradės keistis – vėjas keis savo kryptį, pūs iš šiaurės vakarų, tampa vis gūsingesnis, kai kur jo gūsiai pasieks net 15–20 metrų per sekundę, prie jūros – ir 21–23 metrus per sekundę.

Lietų, besimaišantį su šlapdriba, jau popiet išstums sniegas. Nuo vidurdienio pradės žemėti temperatūra, sulauksime vis daugiau sniego, pradės pustyti, kai kur kils pūgos. Pažemėjus temperatūrai reikės saugotis ir plikledžio.

Antradienį orus taip pat lems šis žemo atmosferos slėgio sūkurys, daug kur pasnigs, vietomis ir papustys, vėjas kiek aprims, pūs iš vakarų, šiaurės vakarų, stipresni jo gūsiai išliks tik prie jūros.

Naktį sulauksime ir šaltuko – temperatūra pažemės iki 3–8 laipsnių, prie jūros – 0–2 laipsnių šalčio. Dieną taip pat bus vėsiau nei pirmadienį, vyraus 0–3 laipsnių šaltis, tik prie jūros išsilaikys 0–2 laipsnių šiluma.

Trečiadienį vėl daug kur pasnigs, dieną kai kur gali pasirodyti ir lijundra, formuosis plikledis. Vėjas dar labiau nurims, naktį atšals iki 5–10 laipsnių šalčio, šaltis vyraus ir prie jūros – 2–4 laipsniai šalčio. Dieną vyraus 0–5 laipsnių šaltis, prie jūros – 2–4 laipsnių šilumos atodrėkis.