Lietuvoje

2013.08.27 10:26

Neįprastas premjero rytas: į darbą jį lydėjo moksleiviai

ELTA 2013.08.27 10:26

Premjero Algirdo Butkevičiaus antradienio rytas prasidėjo neįprastai – 7 val. ryto kartu su Ministru Pirmininku į darbą Vyriausybėje atvyko trys moksleiviai. Jie yra pirmadienį prasidėjusio projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai.

Premjero Algirdo Butkevičiaus antradienio rytas prasidėjo neįprastai – 7 val. ryto kartu su Ministru Pirmininku į darbą Vyriausybėje atvyko trys moksleiviai. Jie yra pirmadienį prasidėjusio projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai.

A. Butkevičius patikino, kad moksleiviai jam netrukdys darbuotis. Premjerą į darbą atlydėjo Mažeikių Gabijos gimnazijos abiturientė Gabrielė Bubokaitė, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientas Justas Žemgalys ir Marijampolės Sūduvos gimnazijos dvyliktokas Žygimantas Mozūraitis. G. Bubokaitė ir J. Žemgalys darbuosis Vyriausybėje, Ž. Mozūraitis – Aplinkos ministerijoje.

„Atvykimas į darbą šiandien tikrai yra išskirtinis, savotiškai šventinis pasižiūrėjus į jaunus žmones ir kartu atvažiavus, nes daugiausia į darbą važiuoju anksti ryte dėl to, kad ramiai galėčiau pasiruošti pasitarimams arba kažkokiems posėdžiams. Džiaugiuosi, kad jaunimas tikrai keičia požiūrį į valstybės institucijas, keičia požiūrį į bendravimą su ministerijos vadovais, Vyriausybėje dirbančiais specialistais. Tai mane nuteikia labai teigiamai“, – LRT televizijos laidai „Labas rytas“ sakė premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, antradienio darbotvarkėje slaptų susitikimų ar posėdžių nenumatyta, tačiau trečiadienį moksleiviai turės galimybę dalyvauti Vyriausybės pasitarime ir posėdyje.

Pasiteiravus, ar nebijo, kad ateityje vienas iš moksleivių jį patį pakeis užimame poste, A. Butkevičius jaunimui palinkėjo sėkmės.

Patį projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“ A. Butkevičius įvertino labai teigiamai.

„Vis dėlto jie diskutuoja apie tai, kad baigę universitetą gal netgi turės tikslą pirmiausia pradėti savo karjerą dirbdami partijose, bendraudami viduje ir su valstybės institucijomis. Tai mane labai džiugina“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Pirmadienį trisdešimt projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvių iš visos Lietuvos pradėjo savaitę truksiančią praktiką Vyriausybės kanceliarijoje ir ministerijose. Projekto metu moksleiviai turės galimybę susipažinti su Vyriausybės institucijų veikla ir kasdieniu darbu, susitikti su ministrais bei įvairių įstaigų vadovais.

Projekte dalyvaujantys moksleiviai šią savaitę turės galimybę padiskutuoti su ministrais, susitikti su verslo bei visuomenės lyderiais, apsilankyti institucijose, veikiančiose prie Vyriausybės. Šešėlinio moksleivių ministrų kabineto laukia ir bendra komandinė užduotis – pasiūlyti sprendimus, kaip kovoti su jaunimo nedarbo problema.

Projektu „Moksleiviai – į Vyriausybę“ siekiama skatinti jaunimą domėtis Lietuvos valstybės institucijų veikla, priimamais sprendimais ir aktyviau dalyvauti politiniuose procesuose.