Lietuvoje

2019.01.13 13:25

Nepriklausomybės aikštėje iškilmingai iškelta Valstybės vėliava

LRT.lt2019.01.13 13:25

Sausio 13 d. sostinės Nepriklausomybės aikštėje vyko iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, skirta Laisvės gynėjų dienos 28-osioms metinėms paminėti.

Vėliavos pakėlimo ceremonijoje kalbą sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis kalbėjo, kad dėkodami už laisvės gynėjų auką suprantame, „kokį didelį tikėjimą jie įdiegė mums ir mūsų vaikams bei vaikaičiams“.

„Šiandien, kaip ir prieš 28-erius metus, Neris tekėjo ramiai. Tik po kelių dienų, išlydint gyvybes paaukojusius didvyrius, Lietuvą apgulė šaltis, kartu sustingdydamas ašaras ir širdis. O į klausimus „kodėl?“, „už ką?“ atsakymas buvo mintys – „už Laisvę“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

„Už laisvę būsime dėkingi, džiaugsimės laisvės dovana ir kursime laisvą ir klestinčią Lietuvą tokią, kokią norėjo matyti gynėjai“, – pridūrė V. Pranckietis.

Ceremonijoje dalyvavęs premjeras Saulius Skvernelis BNS tvirtino prieš 28-erius metus pats budėjęs su parlamento gynėjais.

„Tai yra diena, kada būtent žmonės apgynė savo ateitį. Man ši diena labai svarbi, kaip tuo metu buvusiam studentui, būnant čia, Sausio 13-osios naktį prie šių rūmų, prie televizijos komiteto. Tie išgyvenimai, kurie buvo, niekur nedingsta. Džiaugiuosi, kad buvo istorijoje galimybė simboliškai prie to prisidėti“, – sakė jis.

Žuvusiuosius ir sužeistuosius prie Seimo pagerbusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Sausio 13-oji yra „neblėstantis įrodymas, kokia trapi, kokia pažeidžiama gali būti laisvė“ bei ragino būti „stipriems ir vieningiems“ saugant atkovotą laisvę ir nepriklausomą gyvenimą.

Visų žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas pagerbtas tylos minute, nuaidėjo trys pagarbos salvės, kurias atliko Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.

Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos vadovai, Seimo ir vyriausybės nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių diplomatinio korpuso atstovai, Vilniaus miesto ir rajono vadovai, visuomeninių organizacijų atstovai, sostinės svečiai ir vilniečiai. Taip pat į ceremoniją atvyko Lietuvos valstybės gynėjai ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimieji.

Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją vykdė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Kariuomenės orkestras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.