Lietuvoje

2019.01.12 15:42

Seimas užtikrino žvalgybos pareigūnams teisinių paslaugų išlaidų kompensavimą

ELTA2019.01.12 15:42

Seimas priėmė Žvalgybos įstatymo pataisas, kuriomis užtikrino valstybės paramą žvalgybos pareigūnams, kai jie yra traukiami teisinėn atsakomybėn dėl galimai padarytų teisės pažeidimų viršijus tarnybinės rizikos ribas.

Pagal priimtas įstatymo pataisas, „asmeniui, kuris būdamas žvalgybos pareigūnu ir vykdydamas tarnybines pareigas galimai padarė teisės pažeidimą dėl tarnybinės rizikos ribų viršijimo (yra įtariamas ar kaltinamas nusikalstamos veikos padarymu, jo atžvilgiu pareikštas ieškinys ar paduotas skundas, prašymas, pareiškimas), iš žvalgybos institucijos lėšų kompensuojamos teisinių paslaugų išlaidos ar jų dalis“.

Šią kompensaciją skirs žvalgybos institucijos vadovas.

Už tokias Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako pateiktas įstatymo pataisas šeštadienį balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 3 parlamentarai.

Įstatymo pataisų rengėjų teigimu, žvalgybos pareigūnai veikia gana aukštos profesinės rizikos sąlygomis.

„Valstybės paramos tarnybinės rizikos viršijimo atveju neužtikrinimas neigiamai veikia žvalgybos pareigūnų saugumo jausmą ir dėl to varžo jų veikimo laisvę, mažina motyvaciją, o kartu ir tarnybos patrauklumą“, - mano įstatymo pataisų rengėjai.

Šiuo metu galiojantis Žvalgybos įstatymas nenumato garantijų žvalgybos pareigūnams tais atvejais, kai jie yra traukiami teisinėn atsakomybėn dėl galimai padarytų teisės pažeidimų viršijus tarnybinės rizikos ribas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.