Lietuvoje

2019.01.12 10:13

S. Skvernelis: nerūkau, nerūkiau ir nerūkysiu

ELTA2019.01.12 10:13

Neturintis žalingo rūkymo įpročio premjeras Saulius Skvernelis palaiko siūlymą uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose.

„Visi gyvenome ar gyvename daugiabučiuose, todėl turbūt puikiai prisimename, kad atsidarai langą ir tau į butą plūsta rūkančio kaimyno dūmai iš aukščiau, iš kairės ir iš dešinės. Tai yra tikrai, mano nuomone, tų žmonių, kurie nerūko, teisių pažeidimas. Dėl to reikia suderinti, rasti rūkymo vietas, kad tas žalingas pomėgis, kurį turi dalis mūsų visuomenės, nekenktų tų žmonių sveikatai, kurie nerūko“, – šeštadienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis, komentuodamas planuojamas pateikti įstatymo pataisas dėl draudimo rūkyti daugiabučių balkonuose.

Premjeras, paklaustas, ar pats rūko, atsakė ryžtingai: nerūkau, nerūkiau ir nerūkysiu.

Šeštadienį parlamentaras Antanas Vinkus Seimo narių grupės vardu ketina pateikti Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas. Jos numato, kad rūkyti draudžiama „daugiabučių namų balkonuose ir terasose, jeigu bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse bei vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos, aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis, išskyrus rūkymui skirtose vietose“.

Pagal projektą, rūkyti draudžiama ir „laisvalaikio praleidimo vietose lauke, kuriose vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai“.

Įstatyme siūloma įteisinti, kad „juridinis ar fizinis asmuo, kuris atsakingas už pastato, kuriame yra rūkoma priežiūrą, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai iš patalpos, kurioje yra rūkoma nepatektų į kitas patalpas“.

Siūloma, kad šis draudimas įsigaliotų šių metų kovo 1 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.