Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.11 15:51

Prezidentūroje apdovanoti konkurso „Herojai tarp mūsų“ nugalėtojai

LRT.lt 2019.01.11 15:51

Penktadienį vyko konkurso „Herojai tarp mūsų“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Joje, kaip ir kasmet, buvo pagerbti žygdarbius darantys ir savo kilniais poelgiais drąsos įkvepiantys žmonės. Šeštą kartą organizuojamas konkursas šiemet skiriamas Lietuvos mokytojams, skelbia prezidentūra.

Iš viso buvo apdovanoti 10 šalies mokytojų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė jiems įteikė Lietuvos trispalvę.

Pasak prezidentės, kai prieš metus rinkome idėjas Lietuvai ir paskelbėme, kad mokytojai mums svarbiausi, turbūt ne visi mokytojai tuo patikėjo. Todėl ne veltui metų pabaigoje matėme tokį aktyvų, pilietinį mokytojų pareiškimą.

„Lozungų neužtenka, turime iš tiesų matyti mokytoją, kaip žmogų, vieną svarbiausių visuomenėje. Iš mokytojų turime ir mokytis, ir jiems padėti, nes šeima pradeda ugdyti, o vėliau estafetę perima mokytojai, todėl turime kuo dažniau prisiminti šiuos žmones iš didžiosios raidės“, – sakė šalies vadovė ir papasakojo, kad apie mokytojus taip pat kalbėjosi per susitikimą su Sausio 13-osios aukų artimaisiais.     

Herojų apdovanojimus šiemet pelnė specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų grupės auklėtoja bei kūno kultūros mokytoja Kristina Surdokaitė. Taip pat apdovanotas inovatyviausiu šalyje pripažintas Vilniaus „Taikos“ progimnazijos mokytojas Algis Bitautas. Herojų titulą taip pat pelnė visą gyvenimą Lazdijuose chemijos mokanti Asta Eidukaitienė, žemaičių kalbos ir tradicijų vaikus mokanti Jūratė Rubavičienė, vos 18 metų mokytojauti pradėjusi Kauno Žaliakalnio progimnazijos pradinių klasių mokytoja Asta Maslauskienė.

Herojumi pripažintas Kauno „Varpo“ ir Juozo Urbšio gimnazijos mokytojas Sergėjus Kozlovas. Tik 3 metus dirbantis mokytojas taip pat užsiima žurnalistine veikla, studijuoja doktorantūroje ir rašo disertaciją apie kibernetinį saugumą. Apdovanoti taip pat buvo gavo 9 metus Briuselyje dirbusi, o dabar Kauno Panemunės pradinių klasių mokytoja dirbanti Dalė Morkūnienė, Kelmės mokytojas Valdas Kančauskas, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokytoja Diana Balužytė ir telšiškė Ligita Kaziukonė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi