Lietuvoje

2019.01.11 14:21

Seimas įteisino vaizdo stebėjimą psichikos sveikatos priežiūros įstaigose

ELTA2019.01.11 14:21

Priverstinis hospitalizavimas ir priverstinis gydymas be teismo sprendimo bus galimas iki 3 darbo dienų, o į teismą reikės kreiptis per 48 val. nuo priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo pradžios. 

Tai įteisino Seimas, priėmęs Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas vykdyti kokybišką psichikos ir elgesio sutrikimų prevenciją, užtikrinti visiems žmonėms vienodas teises į kokybiškas ir prieinamas psichikos sveikatos priežiūros paslaugas. 

Priimtais pakeitimais detaliai aptartos psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių žmonių teisės ir jų suvaržymo pagrindai. Be to, reglamentuotas vaizdo stebėjimas psichikos sveikatos priežiūros įstaigose, ko šiuo metu nėra.

Seimas nusprendė panaikinti nuostatas dėl narkologinės įskaitos, nustatyti visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo priemonių tikslus, įtvirtinti kompleksinį (komandinį) sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį.

Pataisomis taip pat siekiama stiprinti psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio asmens apsaugą atstovavimo srityje. Pagal patvirtintą tvarką psichikos sveikatos priežiūros įstaiga hospitalizuoto psichikos ir elgesio sutrikimų turinčio asmens prašymu privalės padėti jam susisiekti su savo atstovu, artimaisiais ar pagalbą priimant sprendimus teikiančiu asmeniu.

Už pagrindinio įstatymo naujas nuostatas, kurios įsigalios gegužės 1 d., balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 8 parlamentarai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt