Lietuvoje

2019.01.11 13:15

L. Tauginienė skirta akademinės etikos ir procedūrų kontroliere

LRT.lt2019.01.11 13:15

Seimas, vadovaudamasis Mokslo ir studijų įstatymu, nutarė skirti dr. Loretą Tauginienę akademinės etikos ir procedūrų kontroliere, skelbiama Seimo pranešime žiniasklaidai.

Penktadienį už L. Tauginienės paskyrimą vieningai balsavo 87 Seimo nariai. Priimtas nutarimas įsigalios šių metų sausio 21 d.

Dr. L. Tauginienė yra Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto mokslo darbuotoja, Mykolo Romerio universiteto Akademinės etikos centro vadovė. Ji anksčiau yra ėjusi Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos patarėjos pareigas.

Paskirtoji kontrolierė turi bendradarbiavimo patirties su tarptautiniu mastu pripažintomis leidyklomis, yra įsitraukusi į mokslo žurnalo „Journal of Academic Ethics“ redaktorių kolegijos veiklą, išrinkta Europos akademinio sąžiningumo tinklo tarybos nare. Kandidatė aktyviai skelbia su etika susijusius mokslinių tyrimų rezultatus, dalyvauja tarptautinių konferencijų akademinės etikos temomis rengime.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius yra valstybės pareigūnas, nagrinėjantis skundus, pranešimus ir inicijuojantis tyrimus dėl galimų akademinės etikos ir procedūrų pažeidimų. Jį 5 metų kadencijai skiria Seimas. Tas pats asmuo kontrolieriumi negali būti skiriamas daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt