Lietuvoje

2019.01.11 13:16

S. Skvernelis kultūros ministrui: kultūros sektoriuje reikia esminio proveržio

ELTA 2019.01.11 13:16

Reikia suvokti, kad būdamas vienas tikrai nesi karys, sako premjeras Saulius Skvernelis, Kultūros ministerijai pristatydamas naująjį jos vadovą Mindaugą Kvietkauską. Ministras pirmininkas pareigas pradedančiam eiti M. Kvietkauskui linkėjo neužsidaryti kabinete ir kuo greičiau inicijuoti struktūrinius pokyčius kultūros srityje, o ministerijos darbuotojams, – kad bent jau artimiausius dvejus metus jų vadovybė nesikeistų.

„Pirmiausia reikia suvokti, kad vienas tikrai nesi karys ir negali užsidaryti kabinete su politine komanda ar apsikasti apkasais, matant aplinkui priešus. Nežinau, ar toks būdas yra perspektyvus. Komandą reikia sutelkti“, – Kultūros ministerijoje susirinkusiems jos darbuotojams sakė premjeras.

S. Skvernelis linkėjo proveržio kultūros srityje.

„Atėjo laikas, kad kultūros sektoriuje būtų proveržis ir kad būtų esminės, nenoriu sakyti, reformos, tas žodis gąsdina, bet struktūriniai pokyčiai, o jie, jūs patys matote, yra reikalingi“, – sakė premjeras, pabrėždamas kultūros srityje dirbančių žmonių atlyginimų klausimą.

Vyriausybės vadovas taip pat linkėjo, kad bent jau artimiausius dvejus metus pokyčių ministerijos vadovybėje nebūtų.

„Norėtųsi, kad tie dveji metai praeitų didelės darnos, sutelktumo ir veržlumo sąlygomis“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Penktadienį Seime prisiekė naujasis kultūros ministras M. Kvietkauskas. Po priesaikos jis oficialiai pradeda vadovauti ministerijai.

Pernai gruodžio 18 d. prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, paskyrė M. Kvietkauską į kultūros ministro pareigas.

Kultūros ministras M. Kvietkauskas – dėstytojas, literatūrologas. Jis ilgą laiką vadovavo Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui, dirbo šio instituto direktoriaus pavaduotoju.

42 metų M. Kvietkauskas Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas, dirbo žurnalo „Metai“ redakcijoje.

M. Kvietkauskas ministro pareigose pakeitė buvusią kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson.