Lietuvoje

2019.01.11 11:42

Europos žiniasklaidos laisvės sergėtojai reikalauja garantuoti visišką LRT nepriklausomybę

LRT.lt 2019.01.11 11:42

Europos spaudos ir žiniasklaidos laisvės centras (ECPMF) bei Europos žurnalistų federacija (EFJ) penktadienį išsiuntė laišką ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui bei Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui su reikalavimu garantuoti LRT nepriklausomybę.

„Žurnalistika Lietuvoje susiduria su milžiniškais ekonominiais sunkumais, todėl ji tampa pažeidžiama politinės įtakos. Pastaruosius metus LRT teigė, kad jūsų partija („Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ – LRT.lt) daro didelį politinį spaudimą LRT“, – sakoma laiške.

Taip pat laiške pažymima, kad naujasis LRT įstatymas, kuris bus svarstomas sausio 11 dieną, kelia susirūpinimą: „Mes esame susikrimtę, kad teisės aktai buvo parengti be žurnalistų ar pilietinių visuomenės organizacijų.“

„EFJ ir ECPMF vertina pastangas įnešti daugiau skaidrumo į LRT valdymą, tačiau abi organizacijos išreiškė susirūpinimą dėl įsteigto parlamentinio komiteto, kuris siekia ištirti visuomeninio transliuotojo finansinį skaidrumą, galimo piktnaudžiavimo ir galimos žalos visuomeniniam transliuotojui“, – rašoma laiške.

Laiške prašoma Seimo nepriimti naujo su LRT valdymu susijusio įstatymo ar kitokių išvadų be plataus masto viešų diskusijų, kuriose, visų pirma, turėtų dalyvauti žurnalistų atstovai, įskaitant ESBO atstovą žiniasklaidos laisvės klausimais ir Europos Tarybos atstovus.

Visą laišką galite perskaityti čia.