Lietuvoje

2019.01.11 08:51

Kalėjimų departamento vadovas R. Krištaponis atsistatydina

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.01.11 08:51

Pareigas palieka Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis, penktadienį paskelbė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

„Praėjusią savaitę jis man pranešė, kad atsistatydina“, – BNS sakė ministras. E. Jankevičius LRT RADIJUI sakė, kad R. Krištaponis atsistatydino savo noru. 

Kalėjimų departamento direktorius dienraščiui „Lietuvos rytui" ketvirtadienį atskleidė, kad iš pareigų nusprendė pasitraukti sulaukęs E. Jankevičiaus siūlymo prisidėti prie jo politinės komandos.

Ministras, atsakydamas į klausimą, ar tiesa, kad Kalėjimų departamento direktorius gali prisidėti prie jo politinės komandos, kalbėjo, kad tai yra svarstoma. 

„Svarstysime, nes tikrai daug darbų buvo padaryta: reorganizuota kiekviena bausmių vykdymo sistemos įstaiga, reorganizuotas pats departamentas ir daug kitų darbų padaryta. 

Šiandien mes keičiame taktiką ir dabar reikia griežtesnio teisės aktų projektų įgyvendinimo, todėl manome, kad dabartinis vadovas galėtų prisijungti ir dirbti ministerijoje“, – LRT RADIJUI sakė E. Jankevičius. 

Konkrečių galimų pareigų ministras nenurodė. 

E. Jankevičius patikino, kad atsistatydinimas visiškai nėra susijęs su pastaruoju metu žiniasklaidoje viešinamomis kalėjimų sistemos problemomis. Dėl ketvirtadienį žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie Lukiškių tardymo izoliatoriaus prižiūrėtoją, kuriai buvo liepta užmegzti romaną su nuteistaisiais, pasak ministro, jau seniai pradėtas ikiteisminis tyrimas ir R. Krištaponiui ši informacija tikrai nebuvo naujiena. 

„Minėta pareigūnė pati buvo atėjusi į Imuniteto skyrių, kitą dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tai visiškai nematau pagrindo [atsistatydinimo] sieti su šiuo įvykiu. Juolab, kad aš asmeniškai praeitais metais pareiškiau nepasitikėjimą Imuniteto skyriaus vadovui ir jis tuomet atsistatydino. [Kalėjimų departamento] direktorius irgi buvo ministerijos pusėje“, – tikino E. Jankevičius. 

Ministras LRT RADIJUI sakė, kad kandidatas, pakeisiantis R. Krištaponį, yra numatytas, bet jo pavardės neatskleidė.

„Mūsų sistema daug metų buvo uždara, dabar bandome atsiverti, todėl išlenda daug joje buvusių blogybių. Ką čia slėpti, jų vis dar yra. Dėl atvirumo ir skaidrumo nesigailime – sunkūs pirmieji žingsniai, vėliau turėtų būti lengviau", – dienraščiui „Lietuvos rytas“ kalbėjo R.Krikštaponis.

Teisingumo ministerija pernai rugsėjį buvo inicijavusi tarnybinį patikrinimą dėl R. Krištaponio veiksmų, kilus abejonių dėl kai kurių departamento vykdytų viešųjų pirkimų.

R. Krištaponis Kalėjimų departamentui vadovauja kiek daugiau nei metus – nuo 2017 metų gruodžio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.