Lietuvoje

2019.01.10 09:57

Prieš pat sprendimą dėl 9-metės įvaikinimo globėjais panoro tapti ir lietuvių šeima

Indrė Vainalavičiūtė, lrytas.lt2019.01.10 09:57

Vilniaus apygardos teisme ketvirtadienio popietę vyks posėdis, kuriame bus sprendžiama, ar leisti devynmetę mergaitę iš Lietuvos įvaikinti Naujosios Zelandijos piliečių porai. Teismo posėdis saugant nepilnamečių asmenų interesus suplanuotas uždaras.

Į viešumą iškilus informacijai apie į Naująją Zelandiją įvaikinamą mergaitę, du jos pilnamečiai broliai, kurie šiuo metu gyvena užsienyje, tikino, kad neprieštarauja tarptautiniam mergaitės įvaikinimui, tačiau nenori, kad sesuo būtų išvežta taip toli.

Teismo posėdžio išvakarėse prašymą nuolatinei šios mergaitės globai pateikė su lietuvių šeima, kuri giminystės ryšiais nesusijusi globėjų pora.

Mergaitę įsivaikinti norinti šeima, lrytas.lt šaltinių duomenimis, gyvena Kaune. Jei teismas priimtų sprendimą sustabdyti tarptautinio įvaikinimo procesą, jis įstrigs bent keliems mėnesiams, o kovą mergaitei sueis 10 metų.

Tai reiškia, kad jos žodis, kur ir su kuo gyventi, taps lemiamas. Pora iš Naujosios Zelandijos į Lietuvą atvyko sausio pradžioje ir čia laukia teismo sprendimo. Ji jau yra įsivaikinusi du berniukus iš Lietuvos, kurie su įtėviais kartu atvyko į gimtinę.

Anksčiau bendraudami su žiniasklaida Naujosios Zelandijos piliečiai tikino, kad jei vis tik teismas priimtų sprendimą stabdyti įvaikinimo procesą, tai jų neatgrasytų nuo noro įsivaikinti mergaitę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.