Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.10 14:36

Lemtinga diena jaunuoliams: sudaryti 2019-ųjų šauktinių sąrašai

Lemtinga diena jaunuoliams – Krašto apsaugos ministerijoje sudaryti šauktinių sąrašai, kurie lems, ar jiems teks 9 mėnesius praleisti kariuomenėje. Į juos įtraukta apie 31 tūkst. 19–26 metų jaunuolių. Tarnauti iš jų bus pašaukti 3827. Į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki jų sudarymo bus pateikę prašymus savanoriškai tarnauti.

Viešai internete šauktinių sąrašai turėtų būti paskelbti kitos savaitės pabaigoje (iki sausio 18 d.) svetainėje https://sauktiniai.karys.lt.

„Šauktinių sistemos grąžinimas į kariuomenę – neabejotinai vienas reikšmingiausių saugumo ir gynybos stiprinimo sprendimų, kuris visapusiškai pasiteisino: pirma, siunčiame aiškų signalą sąjungininkams ir potencialiam agresoriui, jog esame pasirengę gintis. Antra, šauktiniai stiprina kariuomenę: auga profesinės karo tarnybos gretos, sparčiai didėja kariuomenės rezervas, taip pat auginamas piliečių pasirengimas ginti savo valstybę, – ketvirtadienį sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. – Džiugina stiprėjantis kariuomenės ir visuomenės ryšys, nes reta šeima neturi šauktinio šeimoje ir privalomoji pradinė karo tarnyba tampa įprastu dalyku, o ne išimtimi“.

A. Pliadžio/KAM nuotr.

Paskelbus karo prievolininkų sąrašus, tie, kurie į juos nepateko, ir toliau galės teikti prašymus tarnybą atlikti savo noru. Užpernai ir pernai vien savanorių šauktinių nebeužteko – nors prašymų buvo pakankamai, dalis jaunuolių netiko dėl prastos sveikatos. 

2018 metais į kariuomenę ne savo noru buvo pašauktas 141 asmuo, o 2017 metais tokių žmonių buvo 53.

Pranešama, kad savanoriai į tarnybą dažniausiai nepatenka dėl vidaus organų, nervų ar akių ligų ar plokščiapėdystės.

Prastos jaunimo sveikatos priežasčių pareigūnai ragina ieškoti mokyklose.

Tarnauti savanoriškai gali ir merginos, ir vaikinai nuo 18 iki 38 metų. Jie gaus privilegijų –  galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, pradžios datą ir gauti trečdaliu didesnes kaupiamąsias išmokas.

Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Lietuvos kariuomenės inf.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi