Lietuvoje

2019.01.09 15:48

Keičiasi LRT.LT portalo vyriausiasis redaktorius

2019.01.09 15:48

Nuo sausio 8 d. keičiasi LRT.LT portalo vyr. redaktorius: redakcijai vadovaus Mindaugas Jackevičius, iki šiol čia dirbęs vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju, o šias pareigas ėjęs Vladimiras Laučius koncentruosis į politikos žurnalistiką ir analizę LRT televizijos kanaluose bei kitur.

„LRT dirba daug profesionalių žmonių, stiprių įvairiose srityse, vieni tokių yra Mindaugas Jackevičius su Vladimiru Laučiumi. Mindaugas turi didelę darbo portale patirtį, Vladimiras yra puikus politikos apžvalgininkas. Vidinė rotacija suteikia papildomų galimybių LRT atsinaujinti, o darbuotojams – toliau augti“, ‒ sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Šiuo metu aktyviai rengiamasi LRT.LT pokyčiams, portalo dizainas taps patogesnis, paprasčiau bus prieinamas visų LRT platformų sukuriamas turinys.

„Kartu su LRT.LT portalo pokyčiais Mindaugui formuluojame ambicingus tikslus kurti kokybišką žurnalistiką ir auginti auditoriją“, ‒ sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

M. Jackevičius LRT dirba nuo 2018 m. rugpjūčio, iki šiol buvo LRT.LT portalo vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas, taip pat vedė LRT radijo laidas LRT radijo laidas „LRT Aktualijų studija“ ir „10-12“. 

Prieš tai 11 metų dirbo portale DELFI, rašė politikos aktualijų, žiniasklaidos, švietimo, žmogaus teisių temomis, vedė interneto TV laidas. M. Jackevičius – daugybės žurnalistinių konkursų laureatas, yra gavęs Europos Komisijos, Kultūros ministerijos žurnalistinius apdovanojimus.

„Vadovavimas portalui LRT.lt – iššūkis ir didžiulė atsakomybė prieš skaitytojus. Šis portalas turi daugybę dar neatskleisto potencialo, tikiu, kad su komanda sukursime modernią naujienų svetainę, kuri užtikrins nuomonių įvairovę, tęs kokybiškos žurnalistikos tradicijas ir, žinoma, pritrauks naujų skaitytojų“, – sako M. Jackevičius.

Jis ir toliau radijuje ves laidą „LRT Aktualijų studija“.

V. Laučius taip pat ketina toliau bendradarbiauti su LRT. „LRT siekia stiprinti politikos aktualijų žurnalistiką, o Vladimiras Laučius yra vienas stipriausių šios srities atstovų, kuris toliau ves „Dienos temą“ LRT TELEVIZIJOJE, taip pat kurs savo autorinę laidą LRT PLIUS kanale, kurioje planuojama populiariai pateikti politinę filosofiją“, ‒ sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.  Laidoje žiūrovams bus pasakojama apie politikos ir visuomenės būklę, propagandą, tarptautines tendencijas, ES raidos reiškinius, populizmo grimasas Lietuvoje ir pasaulyje, panašias temas.

V. Laučius LRT.LT vyriausiuoju redaktoriumi dirba nuo 2012 m. Prieš tai yra vadovavęs žinių agentūros ELTA politikos skyriui, buvęs naujienų portalo Alfa.lt vyr. redaktoriumi, savaitraščio „Veidas" vyr. redaktoriaus pavaduotoju, žurnalo „IQ" vyriausiuoju redaktoriumi, naujienų portalo DELFI politikos apžvalgininku, dėstė politinę komunikaciją magistrantams VU Komunikacijos fakultete.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt