Lietuvoje

2013.08.26 15:25

Kuršių nerijoje degė miškas

Į Smiltynę keltu apie 14 val. persikėlė trys ugniagesių ekipažai – pranešama apie gaisrą Smiltynėje.

Į Smiltynę keltu apie 14 val. persikėlė trys ugniagesių ekipažai – pranešama apie gaisrą Smiltynėje.

Klaipėdoje jau matomi juodi dūmai, sklindantys nuo Kuršių nerijos. Į įvykio vietą išsiųstos trys ugniagesių mašinos iš Klaipėdos. Vietoje jau dirbo dvi ugniagesių komandos iš Juodkrantės.

Kaip 15min.lt teigė ugniagesiai, Kuršių nerijoje ties Kiaulės nugaros sala, arčiau marių, užsidegė miško paklotė. Įsiplieskusi ugnis apėmė apie 10 arų teritorijos – gaisro židinys netrukus buvo užgesintas. Šiuo metu vietoje dar dirba ugniagesiai, prižiūrintys gaisravietę.

Anot jų, kurį laiką gaisro vietoje dar teks budėti. Dėl ko kilo gaisras – nežinoma.

„Suveikė Kuršių nerijoje įdiegtos antžeminės kameros, jos ir pranešė apie gaisrą. Netrukus į vietą atvyko ugniagesiai iš Juodkrantės, prisijungė klaipėdiečiai. Mūsų žiniomis, gaisras apėmė visus dvidešimt arų. Laimei, ugnis nepasiekė lapijos. Gaisras buvo greitai lokalizuotas. Tačiau šią vietą dar reikės atidžiai stebėti. Smiltynė – itin jautri vieta“, – teigė Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser. Anot jos, gaisrą galėjo sukelti neatsargus elgesys su ugnimi – miškas Smiltynėje šiuo metu išsausėjęs, nelaimę galėjo lemti ir numesta nuorūka.