Lietuvoje

2019.01.09 10:37

Pradeda 6-ąją „Neužmirštuolės“ akciją: tai – ne tik istorinės atminties puoselėjimo simbolis

„Tai yra ne tik istorinės atminties puoselėjimo simbolis, bet ir labai aiški viltis būti laisvais visada“, – sako tradicija tapusios akcijos „Neužmirštuolė“ koordinatorė Laura Juozaitytė. Šiemet akcijos renginiai truks visą savaitę, ir tai, anot jos, simboliška, kadangi 1991-ųjų sausio įvykiai iki kruvinosios nakties vystėsi taip pat apie savaitę.

Akcija, kurios metu visi Lietuvos gyventojai per Laisvės gynėjų dieną raginami įsisegti vienijantį neužmirštuolės žiedo simbolį, vyksta jau 6-ąjį kartą. Jos koordinatorė sako pastebinti, kad lietuviai vis labiau vertina istorinės atminties puoselėjimą.

„Labai džiaugiamės – anksčiau patys kurdavome, o dabar žmonės, norintys kurti neužmirštuolių pievas, patys susisiekia“, – LRT TELEVIZIJAI sako L. Juozapaitytė.

„Neužmirštuolės“ akcijos iniciatoriai ragina įsigyti melsvus žiedus ir taip simboliškai paremti Krašto apsaugos savanorių pajėgas bei prisiminti brangiai iškovotą laisvę.

„Tai labai svarbus simbolis jaunimui, tarsi pažadas aukoms atminti, įsipareigojimas ginti laisvę. Labai svarbu bendradarbiavimas su savanoriais, nes visuomenė, kuri yra taikos būsenoje ir gal net pasididžiavimo santykyje su savo kariuomene, ypatingai su tais, kurie yra savanoriai, yra saugi visuomenė. <...> Tai yra ne tik istorinės atminties puoselėjimo simbolis, bet ir labai aiški viltis būti laisvais visada“, – LRT TELEVIZIJAI sako L. Juozaitytė.  

Norintieji įsigyti medžiaginių neužmirštuolių žiedų tai gali padaryti dviejose vietose Vilniuje ir Kaune (Totorių g. ir Laisvės al. esančiuose knygynuose), taip pat jie siunčiami ir paštu.

Daugiau apie tai – įraše.