Lietuvoje

2019.01.08 20:00

Europos Taryba įspėjo Lietuvą dėl stereotipų apie romus

BNS2019.01.08 20:00

Tautinių mažumų teisėmis besirūpinanti Europos Tarybos institucija antradienį paragino Lietuvą daugiau dėmesio skirti tautinių mažumų moksleivių teisėms apsaugoti ir imtis priemonių prieš neigiamus stereotipus romų atžvilgiu.

Tokius raginimus išsakė Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos patariamasis komitetas.

Komitetas pasveikino vyriausybės sprendimą atkurti Tautinių mažumų departamentą, tačiau pasigedo teisinio pagrindo, kuris reguliuotų nelietuviškų pavardžių rašybą ir mažumų kalbų vartojimą vietovardžiams ženklinti.

Anot komiteto, 2012 metais suvienodinta lietuvių kalbos dėstymo programa ir valstybinis egzaminas sukėlė reikšmingų sunkumų mažumų mokyklų, ypač lenkų, mokiniams.

Komiteto paskelbtoje rekomendacijoje Lietuva raginama „konsultuojantis su mažumų atstovais priimti išsamų teisinį pagrindą tautinėms mažumoms priklausančių asmenų teisėms apsaugoti“.

Valstybės institucijos taip pat kviečiamos „imtis informuotumo didinimo priemonių prieš neigiamus stereotipus romų atžvilgiu, ypač per kursus mokytojams, policijos pareigūnams ir vietos administracijų darbuotojams“.

Lietuva kviečiama priimti teisės aktą dėl mažumų kalbos vartojimo tvarkant reikalus su administracijos įstaigomis, privačiuose ženkluose ir topografinėse nuorodose, taip pat dėl pavardžių ir vardų rašymo.

Be to, komitetas paragino užtikrinti, kad švietimo reforma nevestų prie tautinių mažumų mokyklų moksleivių diskriminacijos.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8