Lietuvoje

2019.01.08 18:54

E. Kručinskienė apie neatvykimą į teismo posėdį: negavo šaukimo

Rafael Achmedov, DELFI.lt2019.01.08 18:54

Kauno apylinkės teismas antradienį nusprendė atvesdinti kaunietę Eglę Kručinskienę, kuri nepasirodė suplanuotame pirmajame posėdyje. Moteris įtariama smurtavusi prieš savo mažametį vaiką.

Pati kaltinamoji antradienį teigė nežinojusi apie teismo posėdį, ji tikino, kad laukė, tačiau negavo kvietimo į teismą. Be to, E. Kručinskienė netiesiogiai įvardijo, kad teismo darbuotojai patys tinkamai nepasirūpino, kad būtų išsiųsti kvietimai tiek jai, tiek advokatui. 

„Mes ilgai laukėme šaukimo, žinojome apytiksliai, kad teismas turi vykti šiuo laiku, tačiau negavome jokio šaukimo. Laukėme ir nesulaukėme, galvojome, gal pasikeitė kažkas, kodėl jie mūsų nekviečia. Paštininkas atėjęs nebuvo, mes nieko nepasirašėme. Prieš tai vyras pasirašė, kai policija buvo atvykusi su kvietimu. Šį kartą nieko negavome“, – teigė E. Kručinskienė. 

Pasak moters, teismo dieną ji buvo suplanavusi vizitą pas stomatologą, tiesa, teismo posėdis buvo paskirtas ryte 9.30, o vizitas pas stomatologą po pietų – 14.30 val. E. Kručinskienė atmeta teiginius neva piktybiškai vengė pašto darbuotojų ir nepasirašė kvietimus. 

„Pirmiausia tam reikalui ir skyriau dėmesį, pasiskambinau advokatui, mums pasakė, kad jei negavote kvietimo, tai laukiam. Mūsų advokatas taip pat negavo, nei jis, nei mes. Negirdėjau tokių dalykų (apie paštininkų vizitus – DELFI past.), visą laiką pasirašom, visada priimame ir laukiame. Mes gi visą laiką būname namuose, niekas nieko neatnešė, nieko nepasirašė“, – įsitikinusi E. Kručinskienė.

Moters sutuoktinis Gintaras Kručinskas teigė, kad žinojo apie šiandien turėjusį vykti posėdį. Jam buvo paskambinta iš vakaro ir pasakyta apie tai. „Šiandien Eglė turi eiti pas stomatologą, užsiregistravo, reikėjo laukti ilgai ir kaip tik gavosi sausio 8 diena. Negalėjome atsakyti, jei būtume anksčiau žinoję, tai būtume gal koregavę kažką. 

Priėmėme sprendimą neiti į teismą, nes laiko klausimas, neaišku, kiek tas teismas užtruks, dvi, tris, keturias valandas. Vėl grįžti, vėl važiuoti, tam tikras nuovargis, taip susiplanavome dieną“, – kalbėjo G. Kručinskas. 

Įtariamoji smurtavusį prieš savo mažametį vaiką spėjo, kad kvietimai į teismą jų nepasiekė dėl paties teismo kaltės. 

Verta pažymėti, apie teismo posėdžio laiką žurnalistai buvo informuoti dar gruodžio pradžioje. Moteris taip pat teigė, kad jau žino kito posėdžio laiką ir tikrai nuvyks, nes nori, kad kuo greičiau viskas išsispręstų.

„Neseniai mums paskambino, vakar mums paskambino ir pasakė, kad lyg nespėjo tų kvietimų išsiųsti mums. Labai užsiėmę, daug dirbame, nespėjo tų kvietimų atsiųsti. Dabar skambino vyrui, kad lyg tai per paštininką siuntė. Mes nieko negavome. Dabar mums pasakė tikslų laiką, dieną, kur atvykti, atsiųs per paštininką ir dar lyg pareigūnas turėtų atvykti. Matyt kažką tiesiog praleido, nežinau“, – kalbėjo E. Kručinskienė. 

Kitas posėdis byloje numatytas vasario 6 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.