Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.08 12:49

S. Skvernelis neigia darantis spaudimą teisėsaugai dėl autoįvykio tyrimo: tokia mano asmeninė nuomonė

Įsakymui sustoti nepaklusę vairuotojai, sukėlę autoįvykį, kuriame žuvo žmonės, turėtų būti teisiami už žmogžudystę, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jeigu autoįvykio aplinkybės vis dėlto yra kitokios, tai ir byla turėtų būti nagrinėjama atlaidžiau.

Teisininkai sako, kad norint tokiu būdu nubausti daugiau tragiškų avarijų kaltininkų, reikėtų griežtinti įstatymus. Susisiekimo ministras įsitikinęs, kad bausmės Lietuvoje ir taip griežtos, o daugiau dėmesio reikėtų skirti švietimui.

Pats ministras pirmininkas tvirtina, kad nėra vienos teisios pusės. Jo teigimu, švietimui ir dabar skiriama gana daug dėmesio, laiko ir priemonių. Jis primena, kad šios ilgalaikės priemonės pasiteisino – jei 2007–2008 m. keliuose žuvo beveik tūkstantis žmonių, šiandien šis skaičius sumažėjęs iki 170 žuvusiųjų.

„Tai irgi labai daug, bet visiškai kiti, kaip matote, skaičiai. Kalbant apie neblaivių vairuotojų sukeliamus eismo įvykius, jie tikrai rezonansiniai, tragiški. Labai dažnai iš tiesų sukelia gana didelį rezonansą visuomenėje ir tikrai nemanau, kad reikėtų šiuo atveju griežtinti įstatymus“, – akcentuoja S. Skvernelis.

Premjero aiškinimu, priklausomai nuo kvalifikuojančių aplinkybių, nusikalstamą veiką galima traktuoti kaip nužudymą: „Pritaikomos atitinkamos kvalifikuojančios aplinkybės, numatytos šio straipsnio dispozicijoje ir, žinoma, yra tas pats straipsnis 281, kuris kalba apie kelių eismo taisyklių pažeidimą, sukėlusį tam tikras pasekmes. Tai tyrėjas ir prokuroras turi įvertinti, ar yra požymiai ir galima tą nusikalstamą veiką būtų kvalifikuoti pagal nužudymo straipsnį.“

S. Skvernelis pateikia pavyzdį – pasitaiko atvejų, kai policijos persekiojamas automobilis nestoja, kelią pavojų kitiems eismo dalyviams ir sukelia autoįvykį, kuriame žūsta žmonės: „Tai, žinoma, kvalifikacija vienareikšmiškai gali būti tik nužudymas. Mano tokia asmeninė nuomonė. Čia nėra joks spaudimas ar bandymas daryti įtaką ikiteisminio tyrimo institucijoms. Tai tvirtino ir teisminė praktika.“

Kitais atvejais, pabrėžia ministras pirmininkas, jeigu nėra kvalifikuojančių požymių ir aplinkybių, ikiteisminio tyrimo tyrėjas, prokuroras įvykį privalo kvalifikuoti pagal lengvesnę atsakomybę taikantį straipsnį dėl autoįvykio sukėlimo.

Parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi