Lietuvoje

2019.01.08 12:11

Prezidentūra: nauji ministrai gali būti paskirti tik kovą

BNS 2019.01.08 12:11

Prezidentei šią savaitę nesulaukus dviejų ministrų kandidatūrų, nauji vyriausybės nariai gali pradėti eiti pareigas tik per Seimo pavasario sesiją kovą, sako Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė.

Anot jo, premjerui Sauliui Skverneliui nespėjus pateikti kandidatų į švietimo bei aplinkos ministrus šią savaitę, iki baigiantis Seimo rudens sesijai, ministerijoms kelis mėnesius laikinai vadovaus kiti vyriausybės kabineto nariai.

„Šiandien pateiktų kandidatūrų neturime. Nebūtinai (reikės – BNS) pratęsti sesiją, tai kovo mėnesį, į eilinę, jei Seimas rinksis. Yra tų įvairių praktikų buvusių, įvairių situacijų, kada pavaduojantys ne vieną mėnesį pavaduodavo. Be abejo, sistemai tai nėra gerai, bet kai neturime kandidatūrų, kai nėra ką paskirti, šioje vietoje, matyt, nėra ko per daug ir forsuoti“, – „Žinių radijui“ antradienį kalbėjo prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais. 

Vis dėlto M. Lingė neatmeta, kad ministrai galėtų prisiekti ir sušaukus neeilinę Seimo sesiją, „jei tik tam iškyla poreikis“.

„Vilčių daug nėra, nes laikas tirpsta, o sesija užbaiginėjama šios savaitės pabaigoje“, – pridūrė jis, paklaustas, ar vis dėlto tikimasi sulaukti kandidatų šią savaitę.

Pats S. Skvernelis antradienį LRT RADIJUI sakė, kad ministrų paieška užtruko siekiant juos „pasirinkti atsakingai“ ir suderinti su D. Grybauskaite.

„Radau, tikrai yra ir į vienas, ir į kitas pozicijas, bet, kaip minėjau, reikia parinkti geriausią kandidatą, susiderinti su prezidente, kuri taip pat dalyvauja skyrime. Tas dialogas nuolatinis su respublikos prezidente vyksta“, – tvirtino ministras pirmininkas.

Premjeras gruodžio pradžioje atstatydino aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson bei švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę. Vyriausybės vadovas teigė norįs greitesnių pokyčių šiose srityse.

Prezidentė kol kas yra paskyrusi tik vieną, kultūros ministrą – juo, šią savaitę davęs priesaiką Seime, turėtų tapti 42-ejų literatūrologas, buvęs ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vadovas Mindaugas Kvietkauskas.