Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.07 17:12

Vyriausybė pradėjo transliuoti ministrų pasitarimus: išskirtinio jausmo nebuvo

Nuo šiol kiekvienas turintis internetą, galės matyti, kaip ministrai tariasi prieš vyriausybės posėdžius. Socialiniuose tinkluose pradėtos tiesioginės vyriausybės pasitarimų transliacijos. Vyriausybės kancleris sako, kad Lietuvos vyriausybė – viena iš viešiausių Europoje, tačiau teismui dėl sunaikinto ministrų kabineto pasitarimo įrašo vyriausybės kanceliariją apskundę žurnalistai dėl to abejoja ir transliacijas vadina parodomąja akcija.

Ši naujovė atsirado po to, kai spalio pradžioje vyriausybės kanceliarija paskelbė sunaikinusi vyriausybės pasitarimo įrašą, kurio prašė žurnalistai, pasklidus žiniai, kad premjeras Saulius Skvernelis emocingai pasisakė apie žiniasklaidą, ministrams tariantis, ar grąžinti žurnalistams nemokamą prieigą prie registrų centro duomenų.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad tai, jog dabar kiekvienas norintis gali matyti, kaip jie tariasi prieš vyriausybės posėdį pasitarimo nepakeitė.

 „Jokio išskirtinio jausmo nebuvo. Vis tiek būdamas tokiose pareigose, dalyvaudamas pasitarimuose ir posėdžiuose visada žinai, kad bet kas gali būti transliuojama, išgirsta ar perduota ir analizuojama“, – po pasitarimo sakė jis.

Didelio skirtumo nepajutęs sako ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis: „Gal klausimai buvo mažiau diskusiniai, bet jeigu tų klausimų bus daugiau diskusinių, tai man atrodo net ir tuo atveju bus diskusijos aštrios ir tegul visuomenė mato, aš už tai.“

Vyriausybės kancleris teigia, kad pasitarimų ir posėdžių įrašai bus saugomi 10 metų.

Tačiau teismui vyriausybę apskundusi grupė žurnalistų neatsisako siekio išsireikalauti, kad vyriausybės kanceliarija atkurtų ir jiems pateiktų ištrintąjį vyriausybės pasitarimo garso įrašą. Pirmasis teismo posėdis numatytas jau vasario pradžioje.

 „Man šiek tiek labiau panašu į parodomąją akciją negu viešumą. Kanceliarija vietoj to, kad pateiktų tą informaciją, kuri galėjo būti pateikta, jie ją bent jau taip deklaruoja, kad sunaikinę, tai nėra atvirumo požymis. Galbūt pasimokė iš to...“ – svarsto naujienų agentūros BNS Lietuvos naujienų skyriaus vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė.

Pirmąją tiesioginę vyriausybės pasitarimo transliaciją „Facebook“ ir „Youtube“ vienu metu daugiausiai žiūrėjo 27 žiūrovai, pasibaigus posėdžiui jį buvo peržiūrėję 200 žmonių.

Išsamiau – Kristinos Jackūnaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi