Lietuvoje

2019.01.07 15:10

Bėdos dėl Gedimino kalno: neranda, kas parengtų tvarkybos darbų projektą

LRT.lt 2019.01.07 15:10

2018 m. antroje pusėje buvo paskelbta vieša rinkos konsultacija bei vykdomas viešasis pirkimas, kuriuo siekta atrinkti projektuotoją viso Gedimino kalno kompleksiniam tvarkybos darbų projektui parengti ir reikalingiems tyrimams atlikti. Nors paskelbtu viešu tarptautiniu pirkimu susidomėjo bent 12 potencialių tiekėjų, buvo sulaukta tik vieno pasiūlymo, praneša Lietuvos nacionalinis muziejus.

Pirkime nedalyvavo nei viena tarptautinė įmonė. Toks menkas Lietuvos bei tarptautinių įmonių aktyvumas vykusiame konkurse neleido įsitikinti, jog tvarkybos darbų projektas bus parengtas pasiremiant moderniais sprendimais, pasiūlant racionaliausią tyrimų apimtį, bei efektyviausią, atsižvelgiant į objekto specifiką, tvarkybos darbų metodą.

Atsižvelgus į per didelę gauto pasiūlymo kainą, pirkimas buvo nutrauktas ir vienintelį pasiūlymą pateikęs tiekėjas buvo pakviestas į derybas dėl mažesnės pasiūlytos kainos. Jų metu įvertinus abiejų pusių galimybes ir atsižvelgiant į tai, kad mažesnė pasiūlymo kaina būtų galima tik pakeitus siūlomus techninius sprendinius, nutarta, kad derybos pasibaigė be rezultato ir pirkimas paskelbtas neįvykusiu.