Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.06 12:55

R. Šimašiaus komanda surinko parašus rinkimams, pirmadienį juos pristatys VRK

ELTA 2019.01.06 12:55

Kandidatas į Vilniaus merus Remigijus Šimašius ir jo vedamas komitetas „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!” šeštadienį pranešė, kad pirmieji surinko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nustatytą parašų kiekį norint dalyvauti savivaldos rinkimuose. 

Būtiną kiekį – 1720 rėmėjų parašų – Vilniaus mero komanda surinko elektroninėmis priemonėmis (šiuo metu jau yra 1737 pasirašiusieji), dar beveik penki šimtai vilniečių pasirašė ant popierinių lapų.

„Tai, kad esame pirmieji ir reikalingą parašų kiekį surinkome vos per dvi savaites, manau, įrodo, jog vilniečiai pritaria mūsų darbams ir nori, kad šie pokyčiai tęstųsi. Surinkome itin stiprią komandą, todėl neabejoju, kad komandos sukaupta patirtis ir nauja šviežia energija naujoje kadencijoje visus vilniečius paskatins dar labiau didžiuotis savo miestu”, – rinkimų komiteto pranešime cituojamas R. Šimašius.

Surinktus parašus komiteto atstovai rinkimų komisijai planuoja įteikti pirmadienį ryte. 

R. Šimašiaus komandos „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!” sąraše – 67 vilniečiai, ne tik dabartiniai Vilniaus tarybos atstovai, bet ir ekspertai iš kultūros, sporto, architektūros, žmogaus teisių, švietimo, miesto plėtros ir kitų sričių. 

Sąrašo lyderis – antros kadencijos siekiantis dabartinis Vilniaus meras R. Šimašius. Už jo rikiuojasi tarybos narys, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Kasparas Adomaitis, jauna aktyvi liberalė Deimantė Rimkutė, frakcijos Liberalai „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ seniūnas Vincas Jurgutis, nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų asociacijos pirmininkė ir 4 vaikų mama Ieva Jagminienė.

Antrajame penketuke rikiuojasi frakcijos miesto taryboje narys, Švietimo, sporto ir kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas, Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, politologas ir Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės vykdomasis direktorius Renaldas Vaisbrodas, teisininkas ir LGBT žmogaus teisių aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius. Dešimtuką užbaigia tarybos narys, tinklaraštininkas ir daugiabučių namų administravimo ekspertas Skirmantas Tumelis.

Antros kadencijos siekiantis R. Šimašius kartu su visuomeniniu rinkimų komitetu žada susitelkti į keturias sritis – švietimą, gyvenamuosius rajonus, susisiekimo gerinimą ir stoties rajono transformaciją, primena ELTA. 

R. Šimašiaus vizijoje siūlomas masinis miesto mokyklų atnaujinimas – dabartiniai renovacijos tempai, esą nepateisina miestiečių lūkesčių, todėl tikimasi pritraukiant verslą sutvarkyti visas ugdymo įstaigas. 

Kartu siūloma įvesti mokytojų atlyginimo grindis. Tai, pasak sostinės mero, reikštų, kad šiuo metu mažiausiai uždirbančių mokytojų atlyginimai didėtų 50 proc. bei paskatintų jaunų žmonių susidomėjimą mokytojo profesija.

R. Šimašius taip pat žada pertvarkyti miegamuosius bei stoties ir Naujininkų rajonus. Jis žada plėsti viešajam transportui skirtų gatvės juostų tinklą, leidžiantį išvengti spūsčių. Greta viešojo transporto pakeitimų žadama paspirtukams ir dviračiams skirtų takų tinklą bei kasmet nutiesti po 100 km šaligatvių ir gatvių dangos. 

Antros kadencijos R. Šimašius nusprendė siekti be partijos pagalbos, tam pritarė ir Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyrius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23