Lietuvoje

2019.01.05 12:06

G. Paluckas neabejoja – V. Andriukaitis taps partijos kandidatu prezidento rinkimuose

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.01.05 12:06

Socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas LRT RADIJUI teigia neabejojantis, kad eurokomisaras Vytenis Andriukaitis sutiks būti partijos iškeltu kandidatu prezidento rinkimuose.

„Aš neturiu jokių abejonių, kad Vytenis dalyvaus prezidento rinkimuose, bet nacionaliniuose rinkimuose Europos komisarai gali dalyvauti tik tai suderinę su Europos Komisijos vadovu, su ponu Junckeriu. Šiuo metu kaip tik tai ir yra daroma“, – tvirtina G. Paluckas.

Pats V. Andriukaitis yra sakęs, kad sprendimą, pasitaręs su Europos Komisijos pirmininku, priims metų pradžioje. Jį partijos kandidatu į prezidentus iškėlė 40 skyrių.

Pasak socialdemokratų pirmininko, posėdyje dėmesys bus skiriamas greičiau vyksiantiems savivaldos rinkimams.

Pagal paskutinę visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ apklausą, partijų reitingų lentelėje sociademokratai yra penktoje vietoje. Už juos per Seimo rinkimus balsuotų beveik 6 proc. gyventojų.

V. Andriukaitį, kaip geriausią pretendentą į prezidentus, mano kiek daugiau nei 2 proc. apklaustųjų.

Aptars savivaldos, partijos pirmininko rinkimus

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) šeštadienį per tarybos posėdį Vilniuje aptars savivaldybių tarybų, taip pat artėjančius partijos pirmininko rinkimus.

Partijos pranešime nurodoma, kad taryba diskutuos dėl tiesioginių LSDP pirmininko rinkimų procedūros, apsispręs dėl būsimo suvažiavimo datos ir darbotvarkės.

Socialdemokratai šiemet vyksiančiame suvažiavime antrą kartą pirmininką rinks tiesioginiuose rinkimuose.

Prieš dvejus metus pirmuosius tiesioginius partijos pirmininko rinkimus laimėjo Gintautas Paluckas, nugalėjęs tuometinį ūkio ministrą Mindaugą Sinkevičių.

Išsirinkus naują pirmininką partijos taryba 2017 metų rudenį priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“, dėl to nuo socdemų atskilo tam pasipriešinę partijos senbuviai Seime. Jie įkūrė naują Socialdemokratų darbo partiją, vadovaujamą Gedimino Kirkilo.

Visuomenės apklausos rodo, kad G. Palucko socialdemokratai su 6–8 proc. reitingu yra populiaresni nei valdantiesiems priklausantys socialdarbiečiai, šiems savo balsą žada apie 2–3 proc. gyventojų.

Lietuvos socialdemokratų partija yra didžiausia šalyje su daugiau kaip 17 tūkst. narių. Socialdemokratų frakcija Seime turi aštuonis narius.