Lietuvoje

2019.01.04 22:57

Kalvarijos meras: streikavusiems mokytojams atlyginimus turi mokėti profesinė sąjunga

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.04 22:57

Kalvarijos savivaldybė, atėmusi dalį sutaupytų lėšų iš streikavusios Kalvarijos gimnazijos, atidavė kitoms mokykloms, tačiau savęs nepamiršo – išmokėjo šventines premijas. Kalvarijos meras Vincas Plikaitis sako, kad dėl streiko nedirbusiems mokytojams tegul moka streiką inicijavusi profesinė sąjunga, o gerai dirbę savivaldybės darbuotojai – verti premijų.

Kalvarijos gimnazijos profesinės sąjungos pirmininkė, mokytoja Eglė Navickienė streikavo nuo lapkričio 12 dienos, 30 dienų. Čia daugiau ar mažiau dienų streikavo du trečdaliai pedagogų, vieną dieną – visa mokykla.

Po streiko profesinė sąjunga su gimnazijos administracija susitarė, kad  streikavusieji suintensyvins pamokų dėstymą, o administracija apmokės streiko dienas. Ir spėta sumokėti apie 18 tūkstančių eurų.

 „Numatėm planus, bus surengtos konsultacijos, 30 procentų nuo tiek dienų, kiek mokytojas streikavo, taip pat bus intensyvinamas kursas, koreguojami ugdymo ilgalaikiai išplanavimai“, – sako E. Navickienė.

Kalvarijos savivaldybė pasiūlė dalį dėl neužimtų etatų ir sutaupytų lėšų streiko metu – beveik 15 tūkstančių eurų – skirti kitoms mokykloms. Taryba siūlymui pritarė, nors meras nepranešė gavęs laikinojo švietimo ir mokslo ministro Roko Masiulio rekomendaciją, kurioje siūloma organizuojant papildomas ugdymo veiklas už darbą apmokėti įstatymo nustatyta tvarka.

Kalvarijos meras sako, kad nedirbusiems mokytojams atlyginimus turi mokėti profesinė sąjunga. O dėl priedų mokytojams – turi spręsti gimnazijos administracija.  

Kalvarijos savivaldybė taip pat nusprendė artimiausiu metu atlikti streikavusios gimnazijos veiklos auditą. Gimnazijos administracija jau buvo įsivėlusi į skandalą – streiko metu per klaidą pedagogus buvo palikusi be socialinio draudimo. 

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.