Lietuvoje

2019.01.04 17:19

Kreipėsi į R. Karbauskį ir V. Pranckietį: reikalauja įvertinti VRK narės tinkamumą toliau eiti pareigas

ELTA2019.01.04 17:19

Buvęs Seimo „valstietis“ Bronislovas Matelis kreipėsi į Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, prašydamas nedelsiant įvertinti, ar LVŽS siūlymu Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nare tapusi Jonė Valčiukienė, pažeidusi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, gali toliau eiti užimamas pareigas.

Parlamentaro išplatintame pranešime teigiama, kad VRK narės J. Valčiukienės elgesys, jai pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, kelia abejonių dėl reputacijos ir patikimumo. 

Taip pat parlamentaras prašo Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio teikti Seimui siūlymą atšaukti J. Valčiukienę iš VRK narių. 

„Manau, kad artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, Prezidento rinkimams, Savivaldybių tarybų rinkimams, referendumui dėl pilietybės Jūsų, Seimo pirmininke, principinga pozicija prisidėtų prie to, kad mano minėti rinkimai praeitų sklandžiai ir jais pasitikėtų visa visuomenė bei politinių partijų lyderiai. Apie Jūsų sprendimą prašau mane informuoti“, – rašoma Seimo nario B. Matelio kreipimesi.

2018 m. rugpjūčio 1 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, kad VRK narė J. Valčiukienė pažeidė įstatymą, kai nedeklaravo savo vyro advokato Evaldo Valčiuko ryšių su „Agrokoncernu“ ir kitomis LVŽS pirmininkui R. Karbauskiui priklausančiomis įmonėmis.

2018 m. gruodžio 21 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad J. Valčiukienės reikalavimas panaikinti šį VTEK priimtą sprendimą, kuriuo ji pripažinta pažeidusi Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, yra nepagrįstas ir nustatė, kad VTEK pagrįstai J. Valčiukienę pripažino pažeidusią įstatymą.

Populiariausi

Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6