Lietuvoje

2019.01.04 18:16

Kratos ir oficialūs įtarimai: grasinusiųjų D. Šakalienei mirtimi buvo net keliolika

Didelį atgarsį visuomenėje sukėlusiame ikiteisminiame tyrime dėl grasinimų Seimo narei Dovilei Šakalienei yra nustatyti galbūt nusikaltimą darę asmenys, jiems pareikšti įtarimai, kratų metu iš jų surinkti baudžiamosios bylos įkalčiai.

Viena iš visuomenę įaudrinusio Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, uždraudusių bet kokį smurtą prieš vaikus, autorių Seimo narė Dovilė Šakalienė gali jaustis vis ramiau. Bijoti bausmių ir aiškintis su teisėsauga dabar tenka tiems, kas galbūt parlamentarei grasino mirtimi.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriuje 15min penktadienį sužinojo, kad ikiteisminiame tyrime dėl grasinimų Seimo narei D. Šakalienei pastaruoju metu yra įvykęs svarbus postūmis.

Esminiai apčiuopiami tyrėjų darbo rezultatai: yra nustatyta keliolika įtariamųjų ir visiems jiems yra oficialiai pareikšti įtarimai padarius nusikalstamą veiką.

Maža to, kriminalistai pas įtariamuosius atliko kratas, kurių metų paėmė kompiuterius ir kitus bylos tyrimui reikšmingus įkalčius.

Kaip žinoma, rezonansą visuomenėje sukėlė dviejų mažamečių vaikų paėmimo iš kauniečių Kručinskų šeimos istorija. Vaikai paimti, kai praeivis užfiksavo, kaip motina sudavė vienam iš vaikų, kai šis jos neklausė.

Mažamečiai grąžinti į šeimą įsikišus dviem Seimo nariams, surengus piketą prie Kauno vaiko teisių apsaugos tarnybos. Dar 2018-ųjų lapkritį Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Seimo narės šmeižto ir galimo grasinimo nužudyti.

Prieš tai beveik dvi dešimtys Seimo narių kreipėsi į generalinį prokurorą dėl grasinimų parlamentarei D. Šakalienei.

Seimo narių teigimu, parlamentarė sulaukė ir grasinimų nužudyti.

Anot kreipimosi į prokuratūrą autorių, socialiniame tinkle „Facebook“ platintas fotomontažas, kur D. Šakalienė vaizduojama vilkinti aprangą su nacistinės Vokietijos simbolika bei šalia matomas mergaitės siluetas, viename portale publikuota jos nuotrauka su taikiniu ant kaktos.