Lietuvoje

2013.08.25 13:10

J. Olekas Afganistane: afganai jau pajėgūs patys apsaugoti Gorą

ELTA 2013.08.25 13:10

Vizitą Afganistane krašto apsaugos ministras Juozas Olekas šeštadienį pradėjo susitikimais Kabule su Afganistano gynybos ministru generolu Bismillah Khanu Mohammadi ir NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl.ISAF) Afganistane vadovybe.

Vizitą Afganistane krašto apsaugos ministras Juozas Olekas šeštadienį pradėjo susitikimais Kabule su Afganistano gynybos ministru generolu Bismillah Khanu Mohammadi ir NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl.ISAF) Afganistane vadovybe.

Susitikimuose daugiausiai kalbėta apie Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos stovyklos perdavimą Afganistano nacionalinei kariuomenei, Afganistano įsipareigojimą toliau išlaikyti stovyklą, saugumo situaciją Afganistano vakarų regione.

„Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos perdavimas Afganistano nacionalinei kariuomenei reiškia tikėjimą Afganistano ateitimi. Lietuvos kariai sėkmingai įvykdė šią misiją. Manau, kad Afganistano kariuomenė jau yra pajėgi užtikrinti saugumą Goro provincijoje“, – susitikime kalbėjo krašto apaugos ministras J. Olekas.

Afganistano gynybos ministras padėkojo už darbą, kurį bendrai nuveikė Lietuvos kariai ir civiliai dirbdami kartu su afganistaniečiais.

Afganistano gynybos ministras užtikrino J. Oleką, kad afganistaniečių armijos karių profesionalumas per pastaruosius metus stipriai išaugo ir jie dabar yra patys pajėgūs užtikrinti saugumą Goro provincijoje.

Lietuvos krašto apsaugos ministras J. Olekas Afganistano gynybos ministrui perdavė Lietuvos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus laišką Afganistano prezidentui Hamidui Karzajui, kuriame dėkojama už Afganistano vyriausybės bendradarbiavimą Kabule ir Goro provincijoje. Jame taip pat teigiama, jog Lietuva nepasitrauks iš Afganistano, toliau teiks diplominę ir karinę paramą, prisidės prie Afganistano ekonominio vystymo projektų.

Susitikime su NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų vadovybe aptarta NATO operacijos Afganistane eiga ir jos perspektyvos po 2014 metų, kai NATO baigs šią misiją ir taps mokymo, patariamąja ir paramos misija.

„Užbaigus Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą, misiją Afganistano pietuose NATO operacijoje toliau tęs Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgos ir Afganistano sraigtasparnių pilotus rengianti Lietuvos vadovaujama oro pajėgų mokymo grupė. Mes taip pat svarstome bendradarbiavimo su Šiaurės ir Baltijos partneriais Šiaurės Afganistane po 2014 metų galimybes“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas ministras J. Olekas.

Šiuo metu Afganistane tarnauja apie 260 Lietuvos karių. Didžioji jų dalis yra dislokuota Goro provincijoje. Kiti kariai tarnauja ISAF štabuose Kabule ir Herate, taip pat Kandaharo oro uoste, Afganistano pietuose Zabule.

Krašto apsaugos ministro J. Oleko vadovaujama delegacija vizitą Afganistane planuoja baigti kitos savaitės pradžioje.