Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Mažiausius „Velomaratono“ dalyvius lydėjo šalia bėgantys tėvai

Rūta Juozapaitytė, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Ankstyvą sekmadienio rytą Vilniaus miesto gatvėse buvo galima išvysti nepaprastai daug dviratininkų. Ketvirtą kartą sostinėje vyksta viena iš didžiausių sporto švenčių –„Velomaratonas“. Miestiečiai kviečiami ne tik varžytis dėl nugalėtojų vardo dviračių trasose, bet ir sudalyvauti pramoginėse bei edukacinėse programose. Po 10 val. prasidėjusių vaikų varžybų jau išrikta jauniausia maratono dalyvė.

Ankstyvą sekmadienio rytą Vilniaus miesto gatvėse buvo galima išvysti nepaprastai daug dviratininkų. Ketvirtą kartą sostinėje vyksta viena iš didžiausių sporto švenčių –„Velomaratonas“. Miestiečiai kviečiami ne tik varžytis dėl nugalėtojų vardo dviračių trasose, bet ir sudalyvauti pramoginėse bei edukacinėse programose. Po 10 val. prasidėjusių vaikų varžybų jau išrikta jauniausia maratono dalyvė.

Išrinkta jauniausia varžybų dalyvė

10 valandą startavusiose vaikų varžybose, vieno iš organizatorių Manto Babensko teigimu, dalyvavo apie 1000 mažųjų sportininkų. Daugumą jų 2,4 km trasoje lydėjo šalia bėgantys ar dviračiais važiuojantys tėvai. Pirmieji dalyviai finišo liniją kirto nepraėjus ir 10 minučių nuo starto pradžios.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis po varžybų apdovanojo jauniausią jų dalyvį. Juo tapo triratuku važiavusi 2012 sausio 24 dieną gimusi Dorotėja Mališauskaitė. Mergaitei buvo padovanotas dviratis.

„Reikia pasakyti, kad tai yra didelė didelė šventė. Pati didžiausia, kokia yra Lietuvoje. Paplokime 1000 vaikų. Paplokime ir Benediktui (Benediktas Vanagas yra „Velomaratono“ idėjos sumanytojas – DELFI), kuriam idėja surengti „Velomaratoną“ kilo duše. Paplokime trečiojo tūkstantmečio pirmiesiems Lietuvos vaikams“, – emocijų neslėpė V. Andriukaitis.

Po varžybų kalbinta vieno iš trasoje važiavusių vaikų močiutė Gražina tikino, kad „Velomaratono“ šventė jai labai patinka. Moteris pasakojo, kad tokios šventės miestui suteikia gyvybės bei linksmo šurmulio, tad galėtų būti organizuojamos ir dažniau.

„Labai puiki šventė. Vertinu labai gerai. Atvykom su vyru pažiūrėti, kas čia vyksta, labai gražiai viskas atrodo“, – džiaugėsi garbaus amžiaus vilnietė Asta.

Antroji mėgėjų grupė „Velomaratono“ trasoje startuos 11:30 val. M. Babenskas patikino, kad išankstiniais skaičiavimais šioje grupėje turėtų startuoti apie 6000 mėgėjų. Šioje rungtyje dalyvaus ir DELFI komanda.

Įsikūrė visas miestelis

Organizatorių teigimu, „Velomaratone“ šiemet žadėjo dalyvauti dešimttūkstantinės minios dviratininkų iš 24 pasaulio šalių. Jie varžysis trijose kategorijose – vaikų (2,4 km), mėgėjų (10, 20 arba 30 km) ir sportininkų (50 arba 100 km). Šiemet atsirado ir nauja semi–sport grupė, kurioje siūloma savo jėgas išbandyti 50 kilometrų distancijoje.

Dalyvių organizatoriai laukė jau nuo pat ankstyvo ryto. Užsiregistruoti varžyboms galima palapinėje šalia LR Seimo rūmų. Jaunesni nei 18 metų asmenys dalyvauti gali tik turėdami raštišką tėvų ar globėjų sutikimą.

Šalia Seimo rūmų taip pat įrengtas dviračių trasos startas bei finišas. Vaikai „Velomaratone“ startavo 10 valandą, mėgėjai startuos 11:30, o sportininkai ir semi–sport grupės atstovai – 14 val.

Nepriklausomybės aikštėje įkurtas visas „Velomaratono miestelis“. Jame organizuojamos loterijos bei žaidimai, kuriuose galima laimėti ne tik šimtus įvairiausių prizų, bet ir dviračius.

Šiose erdvėse taip pat veiks dviračių dizaino dirbtuvės, bus dėstoma informacija apie saugumą kelyje, mokoma suteikti pirmąją pagalbą. Laisvalaikio erdvėje vyks šokėjų ir muzikantų pasirodymai. Policijos pareigūnai nemokamai žymės dviračius, veiks ir dviračių taisykla.

Renginio kulminacija – daugiadienių dviračių plento lenktynių „Baltic Chain Tour 2013“ sportininkų įvažiavimas į „Velomaratono“ trasą. Sportininkai startuos Utenoje, o apie 17 valandą apsuks 5 ratus dviračių maratono trasoje. Renginio programą užbaigs apdovanojimų ceremonija.

Pasikeitė viešojo transporto maršrutai

„Velomaratono“ pagrindinė trasa nusidriekusi per Gedimino prospektą, Šventaragio gatvę, T. Vrublevskio g., Arsenalo g. bei T.Kosciuškos g. (su apsisukimu ties Antakalnio žiedu ir grįžimu atgal), Karaliaus Mindaugo tiltas, Žvejų g., Upės g., Vytauto g., A. Mickevičiaus g. per Žvėryno tiltą, A. Goštauto g. (su apsisukimu ties Baltuoju tiltu ir grįžimu atgal), Gedimino pr. Vieno trasos rato ilgis yra 10 kilometrų.

Šiame uždarame trasos rate yra draudžiamas bet koks eismas. Reikšmingose sankryžose šiuo metu budi policija bei saugos tarnybos, yra įrengti laikini kelio ir informaciniai ženklai.

Iki 19 valandos yra pakeistos kai kurių autobusų bei troleibusų maršrutų trasos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.