Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prieš 130 metų pradėtas statyti VII Kauno fortas

Prieš 130 metų, sumanius Rusijos imperijai ir remiant Prancūzijai, Kaune pradėtas statyti VII Kauno fortas. Dabar, istorijos mylėtojų pastangomis, jame veikia muziejus ir vyksta daugybė renginių.

Prieš 130 metų, sumanius Rusijos imperijai ir remiant Prancūzijai, Kaune pradėtas statyti VII Kauno fortas. Dabar, istorijos mylėtojų pastangomis, jame veikia muziejus ir vyksta daugybė renginių.

Pirmos klasės tvirtovę Kaune Rusijos imperija nusprendė statyti pablogėjus santykiams su Vokietija – darbai prasidėjo 1882-aisiais. Pasak „Karo paveldo centro“ vadovo, planuota, kad Kaune užteks ir penkių fortų, tačiau vėliau valdžia nutarė netaupyti. Tuo labiau, kad Prancūzija sutiko finansuoti dalį Rusijos imperijos karinių projektų. Septintasis ir paskutinis Rusijos imperijos mūrinis fortas pastatytas per šešerius metus.

„Be abejo, tas finansavimas buvo slaptas ir oficialiai atrodė, kad Prancūzijos verslas lyg investavo į Rusijos geležinkelius, tačiau šie pinigai buvo skirti įtvirtinimų statybai. Papildomas finansavimas nulėmė, kad Kaune atsirado Šeštasis ir Septintasis fortai“, – pasakoja VšĮ „Karo paveldo centras“ vadovas Vladimiras Orlovas.

Prieškariu Septintajame forte veikė centrinis valstybės archyvas, per karą jame įkurta pirmoji koncentracijos stovykla nacių okupuotose teritorijose. Vėliau fortas priklausė kariams, tik prieš trejus metus jo valdytoju tapo „Karo paveldo centras“. Entuziastų jėgomis, čia įkurtas muziejus, vedamos ekskursijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi