Lietuvoje

2019.01.02 12:50

D. Grybauskaitė nesivelia į žodžių karą su V. Pranckiečiu: jai buvo viskas aišku

Dalia Plikūnė, DELFI.lt2019.01.02 12:50

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesivelia į žodžių karą su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, kuris trečiadienį kritiškai atsiliepė apie jos naujametį linkėjimą neleisti įsigalėti neraštingumui ir populizmui.

Po renovacijos atsinaujinusioje Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje apsilankiusi valstybės vadovė nenorėjo toliau plėtoti savo naujamečiame sveikinime išsakytos temos.

„Man buvo aišku“, – nukirto D. Grybauskaitė į prašymą patikslinti, ką turėjo mintyje, jeigu kam nors jos žodžiai nebuvo iki galo aiškūs.

V. Pranckietis turi savo nuomonę apie sveikinimą

Seimo pirmininkas trečiadienį interviu „Žinių radijui“ įprezidentės raginimus neleisti įsigalėti karingam neraštingumui ir agresyviam populizmui Seimo vadovas sureagavo teigdamas, kad D. Grybauskaitė tiesiog ieško gerai skambančių frazių.

„Aš manau, kad mes kartais susigalvojame po iškilesnę frazę, kurią norima naudoti, kad ji būtų cituojama“, – tvirtino V. Pranckietis, kurį citavo ELTA.

Galiausiai Seimo vadovas suabejojo, ar linkėjimas kovoti su populizmu yra apskritai aktualus.

„Populizmas visada buvo ir bus, kadangi per rinkimus yra žadama daug daugiau negu galima įgyvendinti“, – apibendrino Seimo pirmininkas.

Naujametiniame sveikime D. Grybauskaitė pabrėžė, kad 2019 m. laukia daugybė iššūkių šalies viduje ir tarptautinėje arenoje.

„Kitais metais laukia daugybė iššūkių. Ir tarptautinėje arenoje, ir šalies viduje. Viską įveiksime, jeigu neleisime įsigalėti karingam neraštingumui ir agresyviam populizmui. Saugokime laisvą Lietuvą bei mūsų žmonių teises ir laisves“, – naujametiniame sveikinime sakė prezidentė D. Grybauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.